Co robić gdy mój narzeczony nadużywa alkoholu?

Witam mój narzeczony ma problem z alkoholem A raczej z jego braku umiaru. Rozstalismy się przez alkohol i przez to że unosił rękę na mnie. Gdy jednak obiecał mi że więcej nie tknie alkoholu blagajac i płacząc na kolanach kilka dni uległa mu z miłości... Ale niestety 2 miesiące było dobrze nie pił po 2 miesiącach zaczął od piwa mówiąc że się nie upije potem za 2 dni 2 i 3 itd. Potem zaszła w ciążę i wrócił do zlego picie do takiego stanu że nie wiedział do kogo mówi mnie miał za Nic dziecko kocha A ja się nie liczę A na drugi dzień nie wiem czemu dlaczego wypiłem tak dużo. Tydzień przerwy i potem z powrotem to samo 2 dni bez jedzenia mogłoby być nieraz zygal w łazience trzymając i popijając piwo. A na drugi dzień już nie tkne że nas kocha itd A dlaczego jak wypije ma mnie za Nic słyszałam że alkohol prawdę mówi. Co robić mamy dziecko, wczoraj zrobił awanturę o nie wiadomo co zaczepki szukał popsuł dużo rzeczy straszył że mnie zabije. Przyjechał jego tata i zwalal na mnie tak że ja bym mu uwierzyła. I jestem najgorsza prosze co mam robić..

Witam,

Pani partner stosuje wobec Pani przemoc psychiczną, w takiej sytuacji wskazana jest kompleksowa pomoc, można wszcząć procedurę niebieskiej karty..."„Niebieska Karta” może zostać założona przez Policję, Ośrodek Pomocy Społecznej, jak i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wypełnienie „Niebieskiej Karty" nie jest jednak równoznaczne ze złożeniem zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Nie stanowi podstawy do wszczęcia postępowania karnego. Jednak w przypadku złożenia zawiadomienia i wszczęcia postępowania może ona zostać wykorzystana jako dowód procesowy. Dokumentacja „Niebieskie Karty" jest dla policji informacją, że w danej rodzinie dochodzi do przemocy. Dzielnicowy ma obowiązek nie później niż w ciągu 7 dni skontaktować się z daną rodziną. Jest zobligowany do rozpoznania sytuacji i jej systematycznego monitorowania, a także do udzielania pomocy w trakcie comiesięcznych wizyt. Również dla komisji rozwiązywania problemów alkoholowych Karta jest zapisem informacji powziętych przez przedstawicieli tych służb podczas wykonywania swoich obowiązków"... Pani partner przejawia uzależnienie od alkoholu - wskazane jest leczenie w Poradni Leczenia Uzależnień, jeśli Pani nie będzie konsekwentna w działaniu, problem będzie się pogłębiał, proszę zadbać o siebie i dziecko.
http://www.niebieskalinia.pl/
Z wyrazami szacunku,
Bożena Waluś