Jak sobie pomóc, gdy osoba uzależniona od alkoholu jest agresywna?

Witam. Mam córka alkoholika znęcał się psychicznie nade mna matka i partnerka. Drze się awanturuje chleje oraz WGL nie pracuje. Boję sie ze coś mi zrobię jakoś krzywdę dzieje się tak i znęcał się na de mna i mama z jakieś 12 lat. Mops się tym nie interesuje a ja jem co mam zrobić proszę o i szybka odpowiedź błagam.

Witam.
Znęcanie się w jakiejkolwiek formie jest przestępstwem i powinno być karane.
Proponuję jak najszybciej udać się na policję celem złożenia doniesienia.
Ponadto polecam udanie się na wizytę u psychoterapeuty lub/i skorzystanie z pomocy na infolinii 800 120 002 "Niebieska Linia" - Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.
Życzę wytrwałości i sukcesów w załatwieniu powyższej sprawy,
Dariusz Pysz-Waberski