Gdzie się najpierw udać, jeśli chcę odejść od znęcającego się męża?

Witam, mam 50 lat, od 30 lat jestem mężatką jednak mój maz znęca się nade mną psychicznie i fizycznie. Chce się w końcu z nim rozwieść z jego winy. Gdzie powinnam się najpierw udać? Od razu do adwokata czy do jakiegoś centrum pomocy rodzinie? GOPSu?

Szanowna Pani,
pomoc można uzyskać w MOPSie czy GOPSie oraz w Placówkach Interwencji Kryzysowej, Centrum Pomocy Rodzinie, tam może Pani skorzystać z pomocy prawnej i wsparcia psychologicznego. Można wszcząć procedurę niebieskiej karty dla osób poszkodowanych przez sprawców przemocy domowej. Pomoc też można uzyskać w Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"
http://www.niebieskalinia.pl/
Pozdrawiam serdecznie
Bożena Waluś
psychologbw@gmail.com
tel.: 696450393