Jak wpłynąć na męża alkoholika, aby przestał pić?

WITAM;proszę o szybka Pomoc!..co mam zrobić żeby mój mąż przestał pic?i żeby mnie nie bił, ja się go boje .?

Witam. Proszę natychmiast zgłosić przemoc domową na policji. Założyć sprawę o znęcanie się nad Panią i rozwód z jego winy. Pod żadnym pozorem nie wycofywać się z tego. Najlepiej od razu wyprowadzić się do bezpiecznego miejsca, może do rodziców. Zatelefonować na Niebieską Linię, otrzyma Pani fachową pomoc i wsparcie psychologa i prawnika. Mają też stronę w internecie. Dla niego nic Pani nie zrobi, on musi sięgnąć swojego dna, żeby zechcieć się leczyć. Pani sama musi się ratować i zadbać o własne bezpieczeństwo. Powodzenia

Witam,
zachęcałabym do szukania pomocy u specjalistów zajmujących się alkoholizmem i przemocą. Poleciłabym Pani Niebieską Linię http://www.niebieskalinia.pl/, która oferuje pomoc zarówno dla ofiar jak i sprawców przemocy (znajdzie tam Pani także listę ośrodków pomocy w okolicy). Bardzo dobrze, ze napisała Pani z prośbą o pomoc, w razie dodatkowych pytań proszę o bezpośredni kontakt. Pozdrawiam, życzę powodzenia.