Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Znęcanie psychiczne przez ojczyma

Witam serdecznie!Mam 36 lat,mieszkam sama pod jednym dachem z ojczymem,skazanym m.inn. na rok pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną.Moja Mama odeszła w maju ubiegłego roku z powodu nowotworu.Opiekowałam się Nią sama do końca,zmarła na moich rękach.Miała tylko 57 lat...Z powodu przemocy leczę się z depresji,mam rentę.Ojczym jest psychopatą,znęca się psychicznie codziennie,jest bezkarny mimo wyroku Sądu.Nie mam nikogo i czuję,że powoli gasnę,nie mam dokąd uciec...Dziękuję.Sylwia
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Co odróżnia depresję od innych chorób śmiertelnych?

Depresja to choroba, która jeśli nie będzie leczona, może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam serdecznie,
Sylwio wiem, że czasem brakuje Ci już sił, ale mimo wszystko powinnaś walczyć o siebie. Skoro Twój ojciec był już skazany za znęcanie się nad rodziną powinnaś jak najczęściej zgłaszać te incydenty na policję.
Poza tym spróbuj poszukać pomocy w centrum interwencji kryzysowej (tam znajdziesz psychologa, prawnika, pracownika socjalnego). Możesz również zadzwonić na niebieską linię (tel. 0 800 120 002, www.niebieskalinia.info
Infolinia Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie).
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie czekać i już teraz sięgnąć po potrzebną Pani pomoc, dzwoniąc do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, np. w Krakowie, tel. 12/ 421 92 82, gdzie telefonicznie, całodobowo i bezpłatnie uzyska Pani wskazówki i potrzebną Pani pomoc.

Zasługuje Pani na godne i jeszcze piękne życie, czego Pani serdecznie życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy