Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 3 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Znęcanie psychiczne przez ojczyma

Witam serdecznie!Mam 36 lat,mieszkam sama pod jednym dachem z ojczymem,skazanym m.inn. na rok pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną.Moja Mama odeszła w maju ubiegłego roku z powodu nowotworu.Opiekowałam się Nią sama do końca,zmarła na moich rękach.Miała tylko 57 lat...Z powodu przemocy leczę się z depresji,mam rentę.Ojczym jest psychopatą,znęca się psychicznie codziennie,jest bezkarny mimo wyroku Sądu.Nie mam nikogo i czuję,że powoli gasnę,nie mam dokąd uciec...Dziękuję.Sylwia
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Trądzik jako przyczyna depresji

Trądzik to zmora niejednego młodego człowieka. Niektórzy wstydzą się nawet wyjść z domu, kiedy widzą na swojej twarzy mnóstwo krost. Czy jednak trądzik może stać się przyczyną depresji?

Witam serdecznie,
Sylwio wiem, że czasem brakuje Ci już sił, ale mimo wszystko powinnaś walczyć o siebie. Skoro Twój ojciec był już skazany za znęcanie się nad rodziną powinnaś jak najczęściej zgłaszać te incydenty na policję.
Poza tym spróbuj poszukać pomocy w centrum interwencji kryzysowej (tam znajdziesz psychologa, prawnika, pracownika socjalnego). Możesz również zadzwonić na niebieską linię (tel. 0 800 120 002, www.niebieskalinia.info
Infolinia Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie).
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie czekać i już teraz sięgnąć po potrzebną Pani pomoc, dzwoniąc do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, np. w Krakowie, tel. 12/ 421 92 82, gdzie telefonicznie, całodobowo i bezpłatnie uzyska Pani wskazówki i potrzebną Pani pomoc.

Zasługuje Pani na godne i jeszcze piękne życie, czego Pani serdecznie życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy