Znęcanie się męża nad dziećmi i żoną

Mój mąż znęca sie nade mna i dwójką małych dzieci?gdzie mam szukać pomocy?mieszkam w malenkiej wsi,daleko od miasta,nie mam pracy.Dom jest mój,Co mam zrobic zeby wyrzucic z tego domu?
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Co zrobić, kiedy kobieta bije partnera?

W pani przypadku można zaproponować kilka rozwiązań. Po pierwsze fakt znęcania się nad panią i dziećmi można zgłosić na policję, gdzie w takich sytuacjach wdrażana jest procedura niebieskiej karty, która gwarantuje pani wsparcie dzielnicowego oraz pracowników socjalnych. Założenie niebieskiej karty nie powoduje, iż mąż będzie karany ale ma uruchomić działania pomocowe dla pani rodziny. Mężowi, pani i dzieciom może zostać zaproponowana terapia, zarówno indywidualna jak i rodzinna. Ma pani prawo do takiej pomocy.
Po drugie może warto skorzystać z pomocy najbliższej rodziny czy znajomych aby mąż opuścił dom bez interwencji policji lub sądu.
Powinna pani skorzystać z pomocy psychologicznej którą nieodpłatnie zapewnia Centrum Pomocy Rodzinie w pani regionie lub Ośrodek Pomocy Społecznej.
To jest pani życie i pani podejmuje decyzje. Jednakże trwanie w toksycznym związku jest bardzo obciążające dla pani i dla dzieci, które powinny mieć możliwość rozwoju w bezpiecznych warunkach.

0

Witam.Przecież pani wie co robić, w takich sytuacjach ludzie się rozwodzą. Nikt nie ma prawa kogokolwiek krzywdzić. A wiec natychmiast trzeba zgłosić znęcanie się nad rodziną na policji, nie bać się tego kroku i nie wycofywać, poprosić policję o ochronę, zabezpieczyć się Błękitną Kartą, która zabezpiecza przed zbliżaniem się do siebie na określoną odległość, którą wystawia policja. Założyć sprawę w sądzie o znęcanie się. Zbierać świadków znęcania się nad panią, uciekać wtedy do sąsiadów i prosić o pomoc, choćby, żeby przyszli na chwilę do domu, od razu zgłaszać znęcanie się na policję, żeby były notki służbowe. Zapisywać daty i formę znęcania się we własnym notesie. Zatelefonować na Niebieską Linię, otrzyma pani wskazówki od psychologa i od prawnika. Zwrócić o pomoc do Pomocy Społecznej. W międzyczasie popytać znajomych, gdzie pracują i czy są tam jakieś szanse na zatrudnienie. Czy jest pani zarejestrowana w Urzędzie Pracy? Jeśli nie to należy to zrobić, chociażby po to, aby mieć dostęp do ofert pracy - pośrednik pracy, pójść do doradcy zawodowego, umożliwiają podnoszenie kwalifikacji zawodowych, dofinansowują do kursów. Powodzenia

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty