Co robić, jeśli mój mąż znęca się nade mną fizycznie i psychicznie?

Proszę pomóżcie mi mój mąż pije cały czas od rana do wieczora i niechce przestać i mnie wyzywa zneca się nademna psychicznie gada ze go zdradzam cały czas krzyczy, bije mnie szarpie moje włosy popycha mnie rzuca we mnie jedzenie. Już jestem cała w nerwach aż się trzęsie niewiem co mam robic

Witam,
może Pani skorzystać z nieodpłatnej pomocy w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"- przesyłam link do strony http://www.niebieskalinia.pl/ lub w MOPSie, MOPRze, w swoim mieście. Może Pani skorzystać z interwencji policji podczas awantury domowej, wskazane jest wszczęcie procedury niebieskiej karty i programu naprawczego, proszę rozważyć różne formy pomocy, zachęcam do skorzystania z pomocy specjalistycznej, jest to pomoc nieodpłatna, kompleksowa.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś

Dzień dobry, dobrze, że szuka Pani pomocy, bo to jest ogromny problem i zdecydowanie dobrze skorzystać ze wsparcia innych osób. Po pierwsze Pani umowić na spotkanie w najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego lub w Ośrodku leczenia uzależnień (zazwyczaj prowadzą również konsultacje dla rodzin uzależnionych), gdzie na spotkaniu omówią Państwo, jakie są możliwości, co można zrobić. W sytuacjach agresji ze strony męża zawsze może Pani też wezwać policję i założyć Niebieską Kartę. Gdyby trudno było się Pani umówić na spotkanie, istnieje Niebieska Linia, telefon zaufania dla osób doświadczających przemocy, gdzie również może Pani porozmawiać, co w ogóle można dalej zrobić (numer znajdzie Pani w internecie). Pozdrawiam serdecznie, Iga Borkowska