Gdzie zgłosić się, jeśli mąż ubliża i grozi?

witam mam dziecko w wieku 6 lat oraz jestem w 6 miesiącu ciąży dzieci są obecnego męża który zostawił nas w lipcu i cały czas mi dokucza przez telefon ubliża odgraża się, gdy będąc w 4 miesiącu ciąży mąż mnie pobił wyszarpał pod wpływem alkoholu do tej pory nie mówiłam nikomu o tym bo myślałam że do nas wróci ale sie pomyliłam do tej pory jestem ubliżana przez smsy proszę o pomoc gdzie mam sie z tym udać chcę żeby mąz został ukarany za swoje postępowanie

Dzień dobry!

Proszę zgłosić się na Policję.

Jednocześnie pomoc informacyjną, prawną i psychologiczną otrzyma Pani np. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Centrum Interwencji Kryzysowej, Stowarzyszeniu Niebieska Linia, Centrum Praw Kobiet itp.

Pozdrawiam!

Proszę jak najszybciej zgłosić to na policję. Powinna Pani również skorzystać z pomocy dla ofiar przemocy - proszę zapytać o informację w MOPS lub urzędzie miejskim. Proszę także skontaktować się z Niebieską Linią.