Stalking po zerwaniu znajomości z mężczyzną

Byłam w związku trzy lata z mężczyzna od początku osaczal mnie telefonami zapytaniami gdzie jestem obserwowal! Była to znajomość na odległość teraz gdy postanowiłam zakończyć ten związek stosuje Stalking telefony SMS nie odbieram zgłosiłam na policję co można jeszcze sie spodziewać po takim człowieku który wpada w szału a za chwile robi z siebie ofiarę! Bardzo sie boje

Dzień dobry!

Proszę być w stałym kontakcie z Policją.
Pomoc i wsparcie (zarówno prawne, jak i psychologiczne) może Pani otrzymać także np. w Stowarzyszeniu Niebieska Linia, Centrum Interwencji Kryzysowej, Centrum Praw Kobiet itp.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Skoro zgłosiła Pani sprawę do Policji wydaje się, że należałoby poczekać na ich interwencję. Z pewnością też nie warto odpowiadać na zaczepki opisanego mężczyzny, a informację o jego kolejnych próbach przekazywać do Policji. Może Pani również poinformować swojego znajomego o podjętych przez Panią krokach formalnych.

Pozdrawiam.