Pomoc dla kobiety nękanej psychicznie

witam, mam pytanie, gdzie może zgłosić się kobieta nękana psychicznie przez swojego męza, ona sama nie ma siły juz walczycz, chciałaby żeby jej ktoś pomógł.
ponad rok temu

Skąd bierze się kobiecy problem "Nie mam się w co ubrać!"

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Kobiety będące ofiarami przemocy domowej (psychicznej, fizycznej, seksualnej itp.) mogą szukać wsparcia w różnych placówkach. Zazwyczaj takie placówki oferują pomoc psychologiczną, prawną i nierzadko finansową. Gdzie można szukać pomocy? Na każdej komendzie policji, w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, w Stowarzyszeniu na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, w Ośrodkach Pomocy Społecznej, w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie, Ośrodkach Interwencji Kryzysowej, w Ośrodkach Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Stowarzyszeniu „Stop Przemocy w Rodzinie”, Fundacji „Kobiety dla Kobiet” czy Centrum Praw Kobiet. Najważniejsze jest, by zdać sobie sprawę, że ma się problem, że jest się ofiarą i chcieć wyjść z roli ofiary, prosząc o pomoc ze strony innych.
Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Witam,
najprostszą i chyba najszybszą drogą jest zgłoszenie się do Centrum Interwencji Kryzysowe (CIK) w Gdańsku Nowy Port
Plac Księdza Prałata Gustkowicza 13
Telefon: (58) 511 01 21, 511 01 22
e-mail: centrum@cik.sos.pl
Centrum jest ośrodkiem interwencji kryzysowej realizującym zadania przewidziane w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy, ustawie o pomocy społecznej oraz ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Głównym zleceniodawcą zadań jest Urząd Miejski w Gdańsku, bezpośredni nadzór merytoryczny sprawuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku. Pomoc jest nieodpłatna.
Na miejscu można ustalić kolejne kroki działania i plan wyjścia z uciążliwej relacji.
Pozdrawiam
Beata Jaszczak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy