Jak radzić sobie z przemocą psychiczną w związku?

Witam, jestem w związku 14 lat . Nie mam znajomych , koleżanek , każde moje wyjście jest kontrolowane , mieszkam w domu z partnerem wybudowaliśmy wspólnie ale co dzien słyszę ze mnie wyrzuci i mam zabierać dwa worki z którymi przyszłam i isc. Nie mam dokąd . Ciagle szarpanie i ubliżanie ze jestem biedakiem nie wiem jak długo wytrzymam czy to jest przemoc psychiczna

Szanowna Pani - zachowania, które wskazują na przemoc to:
kontrolowanie kontaktów ofiary z rodziną lub znajomymi (tak telefonicznych, jak i osobistych),
szkalowanie, szykanowanie i urąganie ofierze,
wyzywanie, oskarżanie, a czasem również przedrzeźnianie i wyprowadzanie z równowagi,
protekcjonalne, lekceważące, pozbawione szacunku postępowanie i/lub wypowiedzi w stosunku do ofiary przy osobach trzecich,
grożenie partnerowi bezpośrednią napastliwością, niszczeniem rzeczy ofiary, wyładowywaniem agresji na przykład poprzez rzucanie przedmiotami, trzaskanie drzwiami czy kopanie w ściany,
obarczanie ofiary winą za własne zachowania sprawcy, wywoływanie poczucia odpowiedzialności za relacje w związku i niekontrolowane emocje oprawcy.
Powinna zacząć Pani od poszukania pomocy - tą pomocą będzie na początek szczera rozmowa ze specjalistą - znajdzie go Pani np. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w swoim mieście - bądź większym ościennym. Może Pani porozmawiać również przez telefon : na Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" 22 668-70-00 (Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii") może Pani również odwiedzić stronę http://www.niebieskalinia.pl
Jeśli zdecydowała się Pani tutaj napisać - to już zrobiła Pani pierwszy krok w poszukiwaniu pomocy - pozdrawiam.

Witam
Opisane zachowania są zachowaniami o charakterze przemocowym .
Proponuję zgłosić się do placówki zajmującej się pomocą ofiarom przemocy/ np.Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Pomocy Społecznej, bądź Poradni Pogotowia Niebieska Linia, aby uzyskać profesjonalną pomoc. Można też poszukać w internecie placówki zajmującej się pomocą ofiarom przemocy i napisać do niej.

http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/gdzie-szukac-pomocy

Pozdrawiam
Anna Szyda