Jak radzić sobie z agresywnym partnerem życiowym?

Dzień dobry :-) czy jestem ofiarą przemocy. Sytuacja wyglada tak mąż poniza mnie mówi że jestem nikim, że bez niego zgine. Mówi, że to moja winna że powinnam się leczyć psychiczbie , że jestem nie zrównoważona. I że moja winna że on musi się denerwować. Caly czas przy dzieciach mnie wyzywa mowi że jestem na niego utrzymaniu że jestem nikim bo nie pracuje i że do niczego nie nadaje. Ja szukam pomocy nie wiem co robić. Ja stale czuję sie winna może to ze mna jest coś nie tak a on jest w pożądku???? Co mam robić??????

Witam,
szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr
22 668-70-00 Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii", Poradnia działa 7 dni w tygodniu w godzinach 12.00 - 18.00; dyżury pełnią przeszkoleni specjaliści: psycholodzy i prawnicy.
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"
przesyłam link; http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/gdzie-szukac-pomocy
Pozdrawiam serdecznie