Jak skutecznie zwiększyć wagę?

Witam, mam pewien problem i nie potrafię sobie z nim poradzić. Otóż mam 18 lat, wzrost 168 cm, a pomimo wszelkich starań ważę tylko 43 kg i jestem z tego powodu coraz bardziej załamana. Wyglądam jak szkielet, moje ramiona są bardzo chude, wystają mi żebra. Żadne diety, obżeranie się po nocach, jedzenie samych fast foodów na nic się zdaje. Potrafię zjeść 3 razy więcej niż potrzebuję, a waga wciąż jest taka sama. Moje koleżanki z klasy zdrowo się odżywiają, a ważą 15-20 kg więcej. Ja jem same niezdrowe jedzenie a wyglądam jak szkielet. Moja waga byłaby odpowiednią gdybym miała 11-12 lat. Jestem załamana, ponieważ niejedna osoba, która widzi mnie pierwszy raz mówi , że mam anoreksję, albo że nie dają mi w domu jeść. Czasami niektórzy komentują to na głos, co jest nie do wytrzymania. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Nie wiem już co mam robić, bo wszystko zawiodło.
KOBIETA, 18 LAT 4 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Rozumiemy, że problem niskiej wagi jest dla Pani uciążliwy i z pewnością nie jest to obojętne dla organizmu. W związku z tym warto byłoby udać się np. do lekarza gastrologa, który skieruje Panią na odpowiednie badania i postara się ustalić, czy przyczyna nie leży w chorobie organizmu. Istnieje prawdopodobieństwo, że niedowaga jest spowodowana np. celiakią, nietolerancjami pokarmowymi, zakażeniem pasożytniczym, problemami hormonalnymi, nieprawidłową pracą tarczycy itp.

Więcej informacji na temat niedowagi i walki z tą dolegliwością znajdzie Pani w poniższych odpowiedziach na podobne pytania:

http://pytania.abczdrowie.devel/pytania/niedowaga-u-21-latka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-poradzic-sobie-z-niedowaga

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zywienie-kolezanki-z-niedowaga

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.