Żywienie koleżanki z niedowagą

Witam, piszę w sprawie mojej koleżanki, ma problem z niedowagą,( wzrost 160cm, waga 40kg), nie jest anorektyczką ani bulimiczką. Przez całe życie żywiła się nie regularnie i jadła co popadnie. Od 2 tygodni staram się jej pomóc i zaczęła jeść regularnie, jednak je za mało(1000-1200kCal), ma uczucie sytości, pełności brzucha, odbija jej się po jedzeniu. Spożywa pieczywo, ryż, makarony, ziemniaki, mięso. Może są to dania zbyt ciężko strawne. Co byście polecili? jedzenie lekkostrawne? co dokładnie

Witam,

Koleżanka powinna zasięgnąć porady specjalistów a mianowicie psychoterapeuty zajmującego się zaburzeniami odżywiania oraz dietetyka. bulimia czy anoreksja to bardzo poważne choroby i nie można tego lekceważyć. Im później rozpocznie leczenie tym gorzej. Proszę poszukać pobliskiej poradni i dietetyka. Osoby z zaburzeniami odzywiania nie często dają sobie rade same z chorobą.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam.Myślę że najlepszym rozwiązaniem byłoby zgłosić do dietetyka,związku z tym ze koleżanka ma zaburzenia odżywiania nie poradzi sobie sama z tym problemem.
Pozdrawiam