Czy mogę jeszcze urosnąć 2 cm w wieku 19 lat?

Dzień dobry Jakie jest prawdopodobieństwo że urosne przynajmniej 2cm w górę w wieku 18 lat Mam 178 wzrostu i przez całe życie mam niedowagę. Aktualnie waże 56kg Wzrost to mój mega kompleks i strasznie mi na tym zależy Tata ma 192 wzrostu (mówi mi że też późno rósł)a mama chyba z 166 Czy jest też możliwe że przez moją wagę zmarnowałem okazję do bycia wyższym?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Musi mieć Pan świadomość, że wzrost jest dziedziczny, dlatego ciężko powiedzieć, ile i czy jeszcze Pan urośnie. Istnieją szanse, że Pana wzrost w przyszłości będzie bardziej satysfakcjonujący i się zwiększy, jednak nie jesteśmy w stanie też tego zagwarantować.

Niedowaga może niestety wpływać na rośnięcie, ale byłoby to raczej bardziej zauważalne w młodszym wieku niż teraz. Przede wszystkim kluczowe jest, aby dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, co pozwoli na jego prawidłowe funkcjonowanie.

Polecamy zapoznać się z poniższymi odpowiedziami udzielonymi na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/od-czego-zalezy-wysoki-wzrost

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wplyw-wysilku-fizycznego-na-wzrost-u-nastolatka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moj-wzrost-jest-proporcjonalny-do-wagi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.