Wpływ wysiłku fizycznego na wzrost u nastolatka

Czy duszy wysiłek fizyczny może zahamować wzrost u nastolatka? Chodzi o ćwiczenia na siłowni.
ponad rok temu

Dzień dobry,
Ćwiczenia siłowe, wykonywane zbyt intensywnie i często mogą negatywnie wpłynąć na stawy u osób nastoletnich.
Bardziej wskazane są ćwiczenia ogólnorozwójowe (np. pływanie, fitness, orbiterk, rower, bieganie), zwłaszcza dla dzieci w wieku do 15 roku zycia, gdzie układ kostny się dalej kształtuje.