Żyły widoczne po intensywnym wysiłku fizycznym

Czy nadmiar ćwiczeń na siłowni może negatywnie wpłynąć na zdrowie? Chodzi mi głównie o ukrwienie mięśni, podczas intensywnego wysiłku mam strasznie dużo 'żył' praktycznie wszędzie.
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, O ile tętnice dostarczające krew do mięśni przebiegają zazwyczaj głęboko, a tyle żyły znajdują się już głównie powierzchownie. Rozrost masy mięśniowej powoduje wzrost przepływu krwi przez mięśnie, a w związku z tym dochodzi do widocznego powiększenia żył. Obserwowane zjawisko nie jest więc niczym niebezpiecznym. W przypadku nadmiaru ćwiczeń na siłowni dużo bardziej niebezpieczne jest przeciążenie stawów, mogące prowadzić do zwichnięć oraz obciążanie mięśni, mogące skutkować ich naderwaniem/zerwaniem ścięgien.