Dlaczego mam te widoczne żyły?

Witam. Na moim ciele od zawsze sa widoczne niebieskie żyły , mam też jasna karnację i 22 lata. Staram się zawsze usprawnić przepływ krwi, tzn staram się codziennie ćwiczyć nogi chociaż przez 15 minut. Dodam, że ostatnio miałam problem z hemoroidami, który znikły po stosowaniu maści. Na nodze ostatnio widuje bardziej widoczne żyły, czy to może mieć związek z zylakami czy po prostu taka moja uroda ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli chodzi o problem widocznych od zawsze żył na ciele, to prawdopodobnie wpływ mają na to uwarunkowania genetyczne i czasami nie można z tym nic zrobić.

Co do faktu, że coraz częściej zauważa Pani u siebie uwydatnione żyły na nogach, to owszem możemy przypuszczać, że są to popularne żylaki. Oprócz aspektu postrzegania widocznych żył w kontekście defektu estetycznego, nie możemy zapominać również o możliwych powikłaniach tego problemu. Należą do nich między innymi lekkie objawy, takie jak: swędzenie, mrowienie, częste skurcze mięśniowe, jak również poważniejsze schorzenia, jakim jest zapalenie żył powierzchownych.

Jeżeli występują wątpliwości czy uwydatnione żyły na nogach to na pewno żylaki, toteż oprócz oględzin stosuje się również badania z użyciem USG.

Odnośnie do sposobów leczenia żylaków, to należą do nich metody farmakoterapii lub zabiegi chirurgiczne. W celu podjęcia leczenia, powinna Pani udać się do lekarza, który pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi Pani problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/zylaki-konczyn-dolnych

https://portal.abczdrowie.pl/zyly-na-rekach

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.