Co oznaczają widoczne żyły pod kolanem?

Witam. Ostatnio pod kolanem zauważyłam bardzo widoczne żyły. Czy to już żylaki?

Bez bezpośredniego badania nie ocenię u Pani stanu żył kończyn dolnych. Być może to poszerzone żyły powierzchowne, wenektazje, które mogą świadczyć o zaczynającej się niewydolności żył kończyn dolnych czego następstwem są zazwyczaj żylaki.