Co oznacza niewydolność na krótkim odcinku w USG Doppler?

W badaniu usg Dopler żył kończyn dolnych stwierdzono:zachowane przepływy wyłącznie biodrowych zew., żyły udowodnić wspólne, powierzchniowe, głębokie i podkolanowedrozne, ujścia żył odpiszczelowych niewydolność na krótkim odcinku w dalszym przebiegu wydolność nieposzerzone, ujścia żył odsyrzalkowych wydolność, żyły głębokie pod udzi drozne

Wynik badania USG Doppler powinien być skonfrontowany z badaniem klinicznym (jak wygląda Pani układ żył powierzchownych, czy są żylaki, jakie, gdzie, jak duże?). Jeśli ma Pani żylaki i występuje niewydolność żylna, nawet odcinkowa to raczej wymagane jest w takim przypadku leczenie zabiegowe. Proszę ten wynik bezpośrednio skonsultować z chirurgiem ogólnym lub naczyniowym.