Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 2 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie kończyn: Pytania do specjalistów

Co oznacza wynik EEG u 37-letniej osoby?

Proszę o interpretacje poniższego wyniku badania eeg. Badanie w pozycji siedzącej, zapis wykonano w fazie czuwania Czynnośc podstawowa eeg zróżnicowana przestrzennie. W odprowadzeniach ciemieniowo potylicznych składa się z przeważających fal 7,5-10,5 Hz o amplitudzie do 45uV oraz niskonapięciowego rytmu beta.... Proszę o interpretacje poniższego wyniku badania eeg. Badanie w pozycji siedzącej, zapis wykonano w fazie czuwania Czynnośc podstawowa eeg zróżnicowana przestrzennie. W odprowadzeniach ciemieniowo potylicznych składa się z przeważających fal 7,5-10,5 Hz o amplitudzie do 45uV oraz niskonapięciowego rytmu beta. R. z. obecna. Na tym tle w odprowadzeniach skroniowych zmiennie co do strony, występują nieliczne fale 2,5-6Hz o amplitudzie podobnej lub nieco wyższej od amplitudy tła. FS nie aktywuje4zapisu. Podczas Hw i po tej aktywacji, poza w opisanymi nieprawidłowościami, we wszystkich odprowadzeniach pojawiają się grupy i serie fal Delta 3-2,7 Hz przeważające i akcentujące siewyzsza amplituda4do 150uV w przednich odprowadzeniach. W tym czasie badana zglaszadrwtwienie kończyn.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy lekarz zrobi w tym wypadku badanie USG Doppler kończyny dolnej?

Czy lekarz zrobi badanie usg Doppler konczyny dolnej jeżeli mam rwę kulszowa i ta noga jest jeszcze trochę nie własną.Proszę o odpowiedź.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Maciej Antkiewicz
Lek. Maciej Antkiewicz
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Czy można wykonać akupresurę przy zakrzepicy?

Proszę o informację czy mając niewydolność żylną kończyn dolnych C1 (liczne poszerzone żyły siatkowate, pajączki, za kolanem widoczna większa żyła powierzchowna - początek żylaków) - USG doppler kończyn dolnych bez cech zakrzepicy, badania krzepliwości krwi w normie można korzystać z maty do akupresury?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Gdzie szukać przyczyny puchnięcia oraz rozpierającego bólu łydki?

Witam. Chciałabym Was poprosić o pomoc w postawieniu diagnozy. Od myślników podam najważniejsze informacje : - kobieta, wiek 72 - pod stałą opieką kardiologa oraz endokrynologa (choroba wieńcowa serca, niedoczynność tarczycy), - problemy z kręgosłupem - odcinek szyjny,... Witam. Chciałabym Was poprosić o pomoc w postawieniu diagnozy. Od myślników podam najważniejsze informacje : - kobieta, wiek 72 - pod stałą opieką kardiologa oraz endokrynologa (choroba wieńcowa serca, niedoczynność tarczycy), - problemy z kręgosłupem - odcinek szyjny, piersiowy, lędźwiowy - pulsujący, rozpierajacy ból lewej łydki, pieczenie, łydka oraz stopa są opuchnięte, ciepłota łydki - wykonywany Doppler lewej kończyny - żyły drożne - wykonane badanie z krwi D-dimer, wynik 416, norma w wykonywanym laboratorium 400>. Proszę o pomoc, gdzie szukać przyczyny puchnięcia oraz rozpierajacego bólu łydki
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jak ocenić ten wynik badania przy bólach kończyny?

Mam badanie z rezonansu. Proszę o jakieś rozszyfrowanie :) neurochirurg dopiero za tydzień. Ból kręgosłupa promieniujący do lewej nogi Opis wrzucam: DANE KLINICZNE: Dolegliwości bólowe z promieniowaniem do prawej kończyny dolnej. TECHNIKA BADANIA: GE Signa HDxt (1,5T). Sekwencje FSE i... Mam badanie z rezonansu. Proszę o jakieś rozszyfrowanie :) neurochirurg dopiero za tydzień. Ból kręgosłupa promieniujący do lewej nogi Opis wrzucam: DANE KLINICZNE: Dolegliwości bólowe z promieniowaniem do prawej kończyny dolnej. TECHNIKA BADANIA: GE Signa HDxt (1,5T). Sekwencje FSE i STIR, obrazy T1 i T2 zależne, przekroje strzałkowe, czołowe i wybrane przekroje poprzeczne, bez kontrastu. OPIS: Niewielkie lewoboczne wygięcie kręgosłupa L. Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5/S1. Zmniejszenie uwodnienia krążków międzykręgowych L3/L4 i L5/S1. Kręgozmyk kręgu L5 stopnia 1, przesunięcie ok. 2mm. Najpewniej spondyloliza łuku kręgu obustronnie w odcinkach międzywyrostkowych. Cechy zwyrodnienia tłuszczowego w częściach przykrążkowych trzonów kręgów L5/S1. Osteofity krawędzi przednich i bocznych trzonów kręgów L. Nie stwierdzono w sposób jednoznaczny zmian obrzękowych szpiku kostnego w obszarze badania. Wysokość trzonów kręgów L zachowana. Rdzeń kręgowy w zakresie objętym badaniem oraz nici ogona końskiego bez uchwytnych zmian ogniskowych. Na poziomie L3/L4: Uwypuklenie krążka międzykręgowego o typie bulging disc, mierzone w części tylnej do 3mm nieznacznie modelujące worek oponowy bez cech kolizji z korzeniami nerwowymi. Wewnątrzoponowy wymiar AP kanału kręgowego mierzony w linii pośrodkowej ok. 13mm . Na poziomie L5/S1: Kręgozmyk kręgu L5 z uwypukleniem krążka międzykręgowego o typie bulging disc, mierzonym w części tylnej do 5mm z ograniczeniem obu otworów międzykręgowych i z modelowaniem pni nerwowych L5, bardziej po stronie prawej. Wewnątrzoponowy wymiar AP kanału kręgowego mierzony w linii pośrodkowej ok. 16mm . WNIOSKI: Zmiany jak w opisie.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy badanie eng mogło uszkodzić rdzeń kręgowy?

Moja mama (62 l) miesiąc temu wykonała badanie ENG kończyn dolnych i górnych w celu ewentualnego potwierdzenia lub wykluczenia polineuropatii. Wcześniej (kilka miesięcy temu) odczuwała silne drętwienia, mrowienia i pieczenia nóg oraz mrowienia dłoni, które pojawiały się przez kilka tygodni... Moja mama (62 l) miesiąc temu wykonała badanie ENG kończyn dolnych i górnych w celu ewentualnego potwierdzenia lub wykluczenia polineuropatii. Wcześniej (kilka miesięcy temu) odczuwała silne drętwienia, mrowienia i pieczenia nóg oraz mrowienia dłoni, które pojawiały się przez kilka tygodni - tylko nocą. W ciągu dnia zupełnie znikały. Następnie pojawiały się czasami (nocą) ale sporadycznie. Ponieważ miała wyznaczony termin badania ENG - skorzystała, tym bardziej, że badanie miało być nieinwazyjne i bezpieczne. Dla mamy było bardzo bolesne i trwało ponad godzinę, wykluczono polineuropatię, ale kilka dni później pojawiły się silne bóle, drętwienia, pieczenia nóg aż do miednicy, które trwają już nocą i w ciągu dnia, do tego ból i osłabienie rąk - szczególnie lewej, uczucie ucisku w klatce piersiowej, ale i mrowienie kręgosłupa aż do łopatek - też bardziej z lewej strony. Czy badanie ENG mogło uszkodzić rdzeń kręgowy, tym bardziej, że z tego co czytaliśmy uszkodzenie rdzenia daje podobne objawy. Czy jest to efekt czegoś innego? Czy jest to proces odwracalny? Jakie zabiegi mogą pomóc?, czy np. akupunktura byłaby polecana?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak ocenić te wyniki badań obrazowych kończyn?

Witam. Jestem po badaniu USG Doppler żył kończyn dolnych. Żyły głębokie: udowe wspólne udowe, podkolanowe, żyły goleni - obustronne drożne, zapadają się przy ucisku, bez widochnych skrzeplin, wydolne, z zachowanym fazowym przepływem, bez zmian pozakrzepowych. STRONA PRAWA: GSV-drożna, ujście SFJ... Witam. Jestem po badaniu USG Doppler żył kończyn dolnych. Żyły głębokie: udowe wspólne udowe, podkolanowe, żyły goleni - obustronne drożne, zapadają się przy ucisku, bez widochnych skrzeplin, wydolne, z zachowanym fazowym przepływem, bez zmian pozakrzepowych. STRONA PRAWA: GSV-drożna, ujście SFJ wydolne, śr 6,9 mm, żyła wydolna, bez widocznych skrzeplin, bez zmian zapalnych, od połowy uda widoczna długa bocznica przechodząca na przyśrodkowo-tylną powierzchnię goleni, drożna, wydolna. Niewydolnych perforatorów nie uwidoczniono. STRONA LEWA: GSV-drożna, ujście SFJ wydolne, śr 6,5 mm, żyła niewydolna, bez widocznych skrzeplin, bez zmian zapalnych, na goleni widoczna bocznica niewydolna, na krótkim odcinku pień żyły odpiszczelowej wydolny, w połowie goleni łączy się z niewydolną bocznicą i dystalnie jest niewydolny. SSV-drożna, wydolna, przechodzi na udo, spływa do GSV, w połowie goleni połączona z bocznicą GSV poprzez niewydolną żyłę. Niewydolnych perforatorów nie uwidoczniono. Czy to jest poważny problem, czy można nie martwić?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy na tym usg widać też przepływ krwi w tętnicach?

Witam, kilka dni temu byłam na badaniu usg doppler żył kończyny dolnej, moje pytanie jest następujące, czy badając żyły widać również przepływ krwi w tętnicach czy jest to wykonywane jakąś inną metodą? Bardzo zależy mi na odpowiedzi ponieważ od ponad... Witam, kilka dni temu byłam na badaniu usg doppler żył kończyny dolnej, moje pytanie jest następujące, czy badając żyły widać również przepływ krwi w tętnicach czy jest to wykonywane jakąś inną metodą? Bardzo zależy mi na odpowiedzi ponieważ od ponad tygodnia boli mnie prawa noga, bólowi towarzyszy uczucie obrzmienia i ciężkości oraz lekka opuchlizna w kilku miejscach. Po wykonaniu usg doppler lekarz stwierdził, że nie mam się czego obawiać, żadnych nieprawidłowości nie zauważył, natomiast nie zapytałam czy badanie przepływu krwi w żyłach obejmuje również tętnice, czy tętnic przy tym badaniu w ogóle nie widać.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Co oznaczają wyniki badania USG doppler żył kończyn dolnych?

Proszę o interpretację wyniku badania USG Doppler kończyn żył dolnych: Naczynia żylne układu głębokiego i powierzchownego obu kończyn dolnych bez zmian zakrzepowych. Ściany naczyń o gładkich zarysach, prawidłowo reagują na ucisk. W trakcie próby Valsavy nie uwidoczniono wstecznego przepływu w... Proszę o interpretację wyniku badania USG Doppler kończyn żył dolnych: Naczynia żylne układu głębokiego i powierzchownego obu kończyn dolnych bez zmian zakrzepowych. Ściany naczyń o gładkich zarysach, prawidłowo reagują na ucisk. W trakcie próby Valsavy nie uwidoczniono wstecznego przepływu w żyłach podkolanowych i odstrzałkowych. Obie VSP na całym przebiegu wydolne. Zastawki w ujściach obu VSM wydolne. Obie VSM na całym przebiegu wydolne. W obrębie podudzi istotnego poszerzenia naczyń przeszywających ani obrzęku tkanki podskórnej nie stwierdza się. Dyskretne spowolnienie przepływu krwi w żyłach śródmięśniowych mięśni brzuchatych obu łydek bez istotnego zastoju.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jaka może być przyczyna drętwienia szczęki, lewej ręki i nogi?

Dzień dobry Zwracam się do Państwa o pomoc. Mam 59 lat (jestem kobietą) i od dwóch tygodni drętwieje mi lewa ręka od łokcia, a w zasadzie czwarty i piąty palec, i lewa noga też czwarty i piąty palec oraz szczęka... Dzień dobry Zwracam się do Państwa o pomoc. Mam 59 lat (jestem kobietą) i od dwóch tygodni drętwieje mi lewa ręka od łokcia, a w zasadzie czwarty i piąty palec, i lewa noga też czwarty i piąty palec oraz szczęka od ucha w dół, a czasem boli pod okiem podczas masażu. Odczuwam też ból od ramienia, tak jak na zdjęciu: https://tiny.pl/wqbg2 Lekarz rodzinny przepisał mi: Olfen 100 SR oraz milgamma 100, ale po tygodniu stosowania nie było lepiej i przerwałam leczenie. Lekarz twierdzi, że to od przewiania, gdyż pracuję 12 godzin w pomieszczeniu klimatyzowanym. Proszę o pomoc jakie mogą być przyczyny moich dolegliwości i gdzie mam się z tym udać, i jakie zrobić badania. Drętwieje nie wszystko na raz. Raz ręka, raz noga, raz szczęka.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego dziecko ma problem z podniesieniem jednej ręki?

Witam mam pytanie córka skoczyła 6 miesięcy rusza obiema rączki jednak że w jednej prawej czuje taki opór w porównaniu do lewej jak chcemy podnieść ręce obie to z lewą nie ma problemu a z prawa po chwili podniesie czy jest się czym martwić z góry dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Bóle i skurcze łydki - co nosić przed zabiegiem?

Witam. Jestem po badaniu USG Doppler żył kończyn dolnych. Lekarz stwierdził, że mam niewydolną żyłę odpiszczelową w odcinku udowym, szerokość żyły 5 mm (wg CEAP C2. 3). Zanim zgłoszę się na ablację laserową w leczeniu zachowawczym mam nosić pończochę II... Witam. Jestem po badaniu USG Doppler żył kończyn dolnych. Lekarz stwierdził, że mam niewydolną żyłę odpiszczelową w odcinku udowym, szerokość żyły 5 mm (wg CEAP C2. 3). Zanim zgłoszę się na ablację laserową w leczeniu zachowawczym mam nosić pończochę II stopnia. Wiem że są pończochy oraz podkolanówki. Teraz nie wiem co mam kupić bo generalnie mam problem od łydki w dół (ból i kurcze łydki)
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Jaka była przyczyna tego drętwienia?

Witam. W czerwcu 2019 zdrętwiała mi prawa ręka i część twarzy, miałam ogólne źle samopoczucie, został wykluczony udar i zmiany nowotworowe w głowie, zatorów żadnych też nie wykryto, tego samego roku tylko w lipcu, leżałam na oddziale neurologii i... Witam. W czerwcu 2019 zdrętwiała mi prawa ręka i część twarzy, miałam ogólne źle samopoczucie, został wykluczony udar i zmiany nowotworowe w głowie, zatorów żadnych też nie wykryto, tego samego roku tylko w lipcu, leżałam na oddziale neurologii i miałam robiony rezonans magnetyczny z kontrastem głowy - nic nie wykazał, czysto. Od tamtej pory miewam bóle lewej stronie ciała, łącznie z twarzą oraz jej osłabienie i dretwienia kończyn w nocy. Przeszłam szereg badań od neurologa, kardiologa, endokrynologa, naczyniowa, laryngologa, gastrologa,reumatologa itd. Wyniki badań które zostały zlecone są w porządku. Dużo ich było więc ciężko mi by było o wszystkich pisać. Jedyne co wykazały to niewielkie dyskopatie. Moje pytanie brzmi, co powinnam jeszcze sprawdzić? Czy możliwe że coś zostało pominięte?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co oznacza opis dopllera żył?

Uprzejmie proszę o interpretację wyniku męża. Podczas badania usg doppler żył kończyn dolnych lekarz nie odezwał się słowem, mamy tylko wynik badania a wizyta u chirurga naczyniowca za miesiąc. Chcielibyśmy mieć jakiekolwiek pojęcie tego, co się dzieje z nogą. Mąż... Uprzejmie proszę o interpretację wyniku męża. Podczas badania usg doppler żył kończyn dolnych lekarz nie odezwał się słowem, mamy tylko wynik badania a wizyta u chirurga naczyniowca za miesiąc. Chcielibyśmy mieć jakiekolwiek pojęcie tego, co się dzieje z nogą. Mąż (35rż) kilka lat temu miał zerwane ścięgno achillesa, 9msc po operacji w gipsie. Na podudziu (z przodu na środku podudzia, na kości oraz z boku łydki) pojawiły się ciemne, sine plamy. Wynik usg (tylko nieprawidłowości): Żyła podkolanowa i bliższe odcinki żył głębokich goleni o nieregularnym zarysie ścian z obecnością przegród - jak po zakrzepicy z prawie całkowitą rekanalizacją światła. Niewydolne pnie GSV i SSV pomiędzy niewydolnymi perforatorami Cocketa II i III, 1/2 i 1/3 dalszej tylko przyśrodkowej goleni oraz 1/2 i 1/3 dalszej bocznej goleni. Z góry dziękuję serdecznie za pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Dlaczego mam te prądy w kończynach?

Ok dwóch miesięcy temu dokuczały mi dolegliwości takie jak uczucie przechodzenia prądu, mrowienia w lewych kończynach. Badanie rezonansem głowy i odcinka szyjnego ok, płyn mózgowo-rdzeniowy ok. Wyszedł mi bardzo niski poziom witaminy D ( 25 ng/ml ). Od ww badań... Ok dwóch miesięcy temu dokuczały mi dolegliwości takie jak uczucie przechodzenia prądu, mrowienia w lewych kończynach. Badanie rezonansem głowy i odcinka szyjnego ok, płyn mózgowo-rdzeniowy ok. Wyszedł mi bardzo niski poziom witaminy D ( 25 ng/ml ). Od ww badań minął miesiąc, od tej pory suplementuje wit D oraz te z grupy B jak i elektrolity. Potas,Magnez,Sód,Wapń w normie. Żelazo w normie ale mogłoby być lepiej. Ob i morfologia ok. W ręce nie odczuwam już dolegliwości, jedynie w nodze i też już mniej. Dodam że mam stojącą pracę (poza przerwą ciągle na nogach) zawsze zimne stopy. Jakie mogą być jeszcze przyczyny takich dolegliwości ?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Interpretacja wyniku badań Dopplera kończyn dolnych

Witam,prosze o interpretacje wyniku badań dopplera konczyn dolnych,powod duze widoczne żyły,powodujace bol, rwanie w nodze i uczucie goraca Napływ tetniczy do tętni udowych prawidlowy W badaniu nie stwierdzono cech zakrzepicy w ukladzie glebokim żył konczyn dolnych Strona prawa-ujscie GSV... Witam,prosze o interpretacje wyniku badań dopplera konczyn dolnych,powod duze widoczne żyły,powodujace bol, rwanie w nodze i uczucie goraca Napływ tetniczy do tętni udowych prawidlowy W badaniu nie stwierdzono cech zakrzepicy w ukladzie glebokim żył konczyn dolnych Strona prawa-ujscie GSV niewydolne z obecnoscia refluksu III st. Ujscie SSV wydolne,bez cech refluksu.Zyla odstrzalkowa wydolna Lewa strona- ujscie GSV niewydolne z obecnoscia refluksu II st. Niewydolny perforator Cocketta III.Ujscie SSV wydolne,bez cech refluksu.zyla odstrzalkowa wydolna
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Maciej Antkiewicz
Lek. Maciej Antkiewicz

Czy mogę korzystać z zabiegów ujędrniających i redukujących cellulit?

Witam, Proszę o informację czy mając niewydolność żylną kończyn dolnych C1 (liczne poszerzone żyły siatkowate, pajączki, za kolanem widoczna większa żyła powierzchowna - początek żylaków) - USG doppler kończyn dolnych bez cech zakrzepicy, badania krzepliwości krwi w normie można... Witam, Proszę o informację czy mając niewydolność żylną kończyn dolnych C1 (liczne poszerzone żyły siatkowate, pajączki, za kolanem widoczna większa żyła powierzchowna - początek żylaków) - USG doppler kończyn dolnych bez cech zakrzepicy, badania krzepliwości krwi w normie można korzystać z zabiegów ujędrniających, redukujących cellulit - masaże bańką, fale elektromagnetyczne, lasery? Zabiegi na brzuch i uda? (oczywiście oprócz zdrowej diety i aktywności fizycznej. I jeszcze jedno pytanie czy można korzystać z mat do akupresury? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Czy zakrzepica została u mnie wyleczona?

Witam. Proszę uprzejmie odpowiedź. Właśnie otrzymałem wyniki badania D-dimer 0,01 ug/ml. Dobrze,czy źle? Od dwóch lat leczę zakrzepicę żył prawego podudzia.Zażywałem clexane,xarelto,neoparin,od kilku miesiecy PRADAXA 2 X 150 mg.Ostatnie badanie usg doppler żył obu kończyn wyklucza zmiany zakrzepowe. Wobec tego... Witam. Proszę uprzejmie odpowiedź. Właśnie otrzymałem wyniki badania D-dimer 0,01 ug/ml. Dobrze,czy źle? Od dwóch lat leczę zakrzepicę żył prawego podudzia.Zażywałem clexane,xarelto,neoparin,od kilku miesiecy PRADAXA 2 X 150 mg.Ostatnie badanie usg doppler żył obu kończyn wyklucza zmiany zakrzepowe. Wobec tego uprzejmie prosze o podpowiedź o stan mojego zdrowia. Czy jestem wyleczony z zakrzepicy? Czy jest mozliwość odstawienia leków przeciwzakrzepowych, które mogą skutkowac krwotokami ? ...Mam lat 78.....Uprzejmie dziękujac za ''poradę'' serdecznie pozdrawiam. Włodzimierz Niedźwiecki.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Maciej Antkiewicz
Lek. Maciej Antkiewicz

Co zrobić gdy stopy są obrzmiałe?

Neurolog przepisał mi Thiogamma 600 ponieważ w badaniu młoteczkiem zareagowały inaczej przeguby kończyn dolnych/bardziej wrażliwie/Moje stopy od spodu szczególnie rano wyczuwam że są nabrzmiałe i trochę piekące.Neurologpodejrzewa że może to być zwiastunem cukrzycy.Jak narazie cukier mam w normie/87%/Czy ten... Neurolog przepisał mi Thiogamma 600 ponieważ w badaniu młoteczkiem zareagowały inaczej przeguby kończyn dolnych/bardziej wrażliwie/Moje stopy od spodu szczególnie rano wyczuwam że są nabrzmiałe i trochę piekące.Neurologpodejrzewa że może to być zwiastunem cukrzycy.Jak narazie cukier mam w normie/87%/Czy ten lek mogę przyjmować cały czas bo zauważyłam że silne skurcze nóg minęły ale stan stóp bz.w obecnej sytuacji nie mam kontaktu z neurologiem a planuję wyjazd na dwa miesiące.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego mam te piekące bóle łydek?

Dzień dobry. Od dłuższego czasu odczuwam bóle łydek i niekiedy ud, jest to taki piekący, ostry ból w środku w różnych miejscach. Nigdy nie miałam widocznych żył na nogach, a teraz się pojawiają takie niebieskie prześwitujące i jest ich coraz... Dzień dobry. Od dłuższego czasu odczuwam bóle łydek i niekiedy ud, jest to taki piekący, ostry ból w środku w różnych miejscach. Nigdy nie miałam widocznych żył na nogach, a teraz się pojawiają takie niebieskie prześwitujące i jest ich coraz więcej oraz widoczność się zwiększa, najbardziej widoczne są z tyłu kolan. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 7 lat. Byłam u lekarza rodzinnego, wypisała mi cyclo3fort, hirudoid żel oraz neomag skurcz. Zrobiłyśmy badania na krew i wszystkie wyniki mam dobre, tak samo d-dimer w normie. Czy powinnam odstawić tabletki? Lekarz twierdzi, że to moja decyzja, ale pytam pod kątem zdrowia. Drugie pytanie dotyczy tego czy badanie dopplera kończyn dolnych w obecnych dolegliwościach jest wskazane? Wstępną diagnozą lekarza były objawy niewydolności żylnej, teraz po wynikach z krwi twierdzi, że jestem zdrowa, ale ja się tak nie czuję (i nie wyglądam). Dziękuję i pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Patronaty