Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 3 6 , 9 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie kończyn: Pytania do specjalistów

Czy można wykonać akupresurę przy zakrzepicy?

Proszę o informację czy mając niewydolność żylną kończyn dolnych C1 (liczne poszerzone żyły siatkowate, pajączki, za kolanem widoczna większa żyła powierzchowna - początek żylaków) - USG doppler kończyn dolnych bez cech zakrzepicy, badania krzepliwości krwi w normie można korzystać z maty do akupresury?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Co oznacza wynik EEG u 37-letniej osoby?

Proszę o interpretacje poniższego wyniku badania eeg. Badanie w pozycji siedzącej, zapis wykonano w fazie czuwania Czynnośc podstawowa eeg zróżnicowana przestrzennie. W odprowadzeniach ciemieniowo potylicznych składa się z przeważających fal 7,5-10,5 Hz o amplitudzie do 45uV oraz niskonapięciowego rytmu beta.... Proszę o interpretacje poniższego wyniku badania eeg. Badanie w pozycji siedzącej, zapis wykonano w fazie czuwania Czynnośc podstawowa eeg zróżnicowana przestrzennie. W odprowadzeniach ciemieniowo potylicznych składa się z przeważających fal 7,5-10,5 Hz o amplitudzie do 45uV oraz niskonapięciowego rytmu beta. R. z. obecna. Na tym tle w odprowadzeniach skroniowych zmiennie co do strony, występują nieliczne fale 2,5-6Hz o amplitudzie podobnej lub nieco wyższej od amplitudy tła. FS nie aktywuje4zapisu. Podczas Hw i po tej aktywacji, poza w opisanymi nieprawidłowościami, we wszystkich odprowadzeniach pojawiają się grupy i serie fal Delta 3-2,7 Hz przeważające i akcentujące siewyzsza amplituda4do 150uV w przednich odprowadzeniach. W tym czasie badana zglaszadrwtwienie kończyn.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy lekarz zrobi w tym wypadku badanie USG Doppler kończyny dolnej?

Czy lekarz zrobi badanie usg Doppler konczyny dolnej jeżeli mam rwę kulszowa i ta noga jest jeszcze trochę nie własną.Proszę o odpowiedź.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Maciej Antkiewicz
Lek. Maciej Antkiewicz
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Dlaczego odczuwam ból pod lewym kolanem?

Witam. Od jakiegoś czasu boli mnie pod lewym kolanem. Puchną mi lekko kostki. Na piszczelach pokazały się jakby lekko brązowe plamy. Bolą mnie stopy i piszczele, ból nie jest silny, ale nigdy wcześniej tak nie miałam. Byłam u lekarza... Witam. Od jakiegoś czasu boli mnie pod lewym kolanem. Puchną mi lekko kostki. Na piszczelach pokazały się jakby lekko brązowe plamy. Bolą mnie stopy i piszczele, ból nie jest silny, ale nigdy wcześniej tak nie miałam. Byłam u lekarza rodzinnego i przepisał mi Aglan 15 oraz structum 500mg. Pani doktor stwierdziła zapalenie żył. Aglan już się skończył a poprawy nie ma. Dodam też że dość często występuje ocieplenie obu kończyn, czasem są to kolana, czasem są to piszczele. Zapisałam się na usg doppler dolnych kończyn, badanie niestety za miesiąc. Mam 36 lat. Pracuje w sklepie gdzie przez 6 dni w tygodniu przez 8 godz stoję na nogach. Co może mi dolegać? Czy to faktycznie zapalenie żył? Structum 500mg mam ciągle brać? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak ocenić ten wynik badania przy bólach kończyny?

Mam badanie z rezonansu. Proszę o jakieś rozszyfrowanie :) neurochirurg dopiero za tydzień. Ból kręgosłupa promieniujący do lewej nogi Opis wrzucam: DANE KLINICZNE: Dolegliwości bólowe z promieniowaniem do prawej kończyny dolnej. TECHNIKA BADANIA: GE Signa HDxt (1,5T). Sekwencje FSE i... Mam badanie z rezonansu. Proszę o jakieś rozszyfrowanie :) neurochirurg dopiero za tydzień. Ból kręgosłupa promieniujący do lewej nogi Opis wrzucam: DANE KLINICZNE: Dolegliwości bólowe z promieniowaniem do prawej kończyny dolnej. TECHNIKA BADANIA: GE Signa HDxt (1,5T). Sekwencje FSE i STIR, obrazy T1 i T2 zależne, przekroje strzałkowe, czołowe i wybrane przekroje poprzeczne, bez kontrastu. OPIS: Niewielkie lewoboczne wygięcie kręgosłupa L. Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5/S1. Zmniejszenie uwodnienia krążków międzykręgowych L3/L4 i L5/S1. Kręgozmyk kręgu L5 stopnia 1, przesunięcie ok. 2mm. Najpewniej spondyloliza łuku kręgu obustronnie w odcinkach międzywyrostkowych. Cechy zwyrodnienia tłuszczowego w częściach przykrążkowych trzonów kręgów L5/S1. Osteofity krawędzi przednich i bocznych trzonów kręgów L. Nie stwierdzono w sposób jednoznaczny zmian obrzękowych szpiku kostnego w obszarze badania. Wysokość trzonów kręgów L zachowana. Rdzeń kręgowy w zakresie objętym badaniem oraz nici ogona końskiego bez uchwytnych zmian ogniskowych. Na poziomie L3/L4: Uwypuklenie krążka międzykręgowego o typie bulging disc, mierzone w części tylnej do 3mm nieznacznie modelujące worek oponowy bez cech kolizji z korzeniami nerwowymi. Wewnątrzoponowy wymiar AP kanału kręgowego mierzony w linii pośrodkowej ok. 13mm . Na poziomie L5/S1: Kręgozmyk kręgu L5 z uwypukleniem krążka międzykręgowego o typie bulging disc, mierzonym w części tylnej do 5mm z ograniczeniem obu otworów międzykręgowych i z modelowaniem pni nerwowych L5, bardziej po stronie prawej. Wewnątrzoponowy wymiar AP kanału kręgowego mierzony w linii pośrodkowej ok. 16mm . WNIOSKI: Zmiany jak w opisie.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy badanie eng mogło uszkodzić rdzeń kręgowy?

Moja mama (62 l) miesiąc temu wykonała badanie ENG kończyn dolnych i górnych w celu ewentualnego potwierdzenia lub wykluczenia polineuropatii. Wcześniej (kilka miesięcy temu) odczuwała silne drętwienia, mrowienia i pieczenia nóg oraz mrowienia dłoni, które pojawiały się przez kilka tygodni... Moja mama (62 l) miesiąc temu wykonała badanie ENG kończyn dolnych i górnych w celu ewentualnego potwierdzenia lub wykluczenia polineuropatii. Wcześniej (kilka miesięcy temu) odczuwała silne drętwienia, mrowienia i pieczenia nóg oraz mrowienia dłoni, które pojawiały się przez kilka tygodni - tylko nocą. W ciągu dnia zupełnie znikały. Następnie pojawiały się czasami (nocą) ale sporadycznie. Ponieważ miała wyznaczony termin badania ENG - skorzystała, tym bardziej, że badanie miało być nieinwazyjne i bezpieczne. Dla mamy było bardzo bolesne i trwało ponad godzinę, wykluczono polineuropatię, ale kilka dni później pojawiły się silne bóle, drętwienia, pieczenia nóg aż do miednicy, które trwają już nocą i w ciągu dnia, do tego ból i osłabienie rąk - szczególnie lewej, uczucie ucisku w klatce piersiowej, ale i mrowienie kręgosłupa aż do łopatek - też bardziej z lewej strony. Czy badanie ENG mogło uszkodzić rdzeń kręgowy, tym bardziej, że z tego co czytaliśmy uszkodzenie rdzenia daje podobne objawy. Czy jest to efekt czegoś innego? Czy jest to proces odwracalny? Jakie zabiegi mogą pomóc?, czy np. akupunktura byłaby polecana?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy to możliwe, że to polineuropatia?

Czy to możliwe, że to polineuropatia? W maju 2018 wykieszalam narkotyki z alkoholem (moja głupota). Od tamtego momentu mam zaburzenia czucia w kończynach, zwłaszcza prawej strony. Rezonans magnetyczny który zleciał mi pani neurolog nic nie wykazał. Jej diagnoza brzmiała, że... Czy to możliwe, że to polineuropatia? W maju 2018 wykieszalam narkotyki z alkoholem (moja głupota). Od tamtego momentu mam zaburzenia czucia w kończynach, zwłaszcza prawej strony. Rezonans magnetyczny który zleciał mi pani neurolog nic nie wykazał. Jej diagnoza brzmiała, że posiadam nerwice. Przepisała mi antydepresanty, biorę je od sierpnia 2019, ale nie pomagają. Czuję się nawet gorzej. Czuję palenie w kończynach. Jakie badania jeszcze powinnam zrobić, żeby wykluczyć polineuropatie?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Czy na tym usg widać też przepływ krwi w tętnicach?

Witam, kilka dni temu byłam na badaniu usg doppler żył kończyny dolnej, moje pytanie jest następujące, czy badając żyły widać również przepływ krwi w tętnicach czy jest to wykonywane jakąś inną metodą? Bardzo zależy mi na odpowiedzi ponieważ od ponad... Witam, kilka dni temu byłam na badaniu usg doppler żył kończyny dolnej, moje pytanie jest następujące, czy badając żyły widać również przepływ krwi w tętnicach czy jest to wykonywane jakąś inną metodą? Bardzo zależy mi na odpowiedzi ponieważ od ponad tygodnia boli mnie prawa noga, bólowi towarzyszy uczucie obrzmienia i ciężkości oraz lekka opuchlizna w kilku miejscach. Po wykonaniu usg doppler lekarz stwierdził, że nie mam się czego obawiać, żadnych nieprawidłowości nie zauważył, natomiast nie zapytałam czy badanie przepływu krwi w żyłach obejmuje również tętnice, czy tętnic przy tym badaniu w ogóle nie widać.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Czy mogę korzystać z zabiegów ujędrniających i redukujących cellulit?

Witam, Proszę o informację czy mając niewydolność żylną kończyn dolnych C1 (liczne poszerzone żyły siatkowate, pajączki, za kolanem widoczna większa żyła powierzchowna - początek żylaków) - USG doppler kończyn dolnych bez cech zakrzepicy, badania krzepliwości krwi w normie można... Witam, Proszę o informację czy mając niewydolność żylną kończyn dolnych C1 (liczne poszerzone żyły siatkowate, pajączki, za kolanem widoczna większa żyła powierzchowna - początek żylaków) - USG doppler kończyn dolnych bez cech zakrzepicy, badania krzepliwości krwi w normie można korzystać z zabiegów ujędrniających, redukujących cellulit - masaże bańką, fale elektromagnetyczne, lasery? Zabiegi na brzuch i uda? (oczywiście oprócz zdrowej diety i aktywności fizycznej. I jeszcze jedno pytanie czy można korzystać z mat do akupresury? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Co oznacza opis dopllera żył?

Uprzejmie proszę o interpretację wyniku męża. Podczas badania usg doppler żył kończyn dolnych lekarz nie odezwał się słowem, mamy tylko wynik badania a wizyta u chirurga naczyniowca za miesiąc. Chcielibyśmy mieć jakiekolwiek pojęcie tego, co się dzieje z nogą. Mąż... Uprzejmie proszę o interpretację wyniku męża. Podczas badania usg doppler żył kończyn dolnych lekarz nie odezwał się słowem, mamy tylko wynik badania a wizyta u chirurga naczyniowca za miesiąc. Chcielibyśmy mieć jakiekolwiek pojęcie tego, co się dzieje z nogą. Mąż (35rż) kilka lat temu miał zerwane ścięgno achillesa, 9msc po operacji w gipsie. Na podudziu (z przodu na środku podudzia, na kości oraz z boku łydki) pojawiły się ciemne, sine plamy. Wynik usg (tylko nieprawidłowości): Żyła podkolanowa i bliższe odcinki żył głębokich goleni o nieregularnym zarysie ścian z obecnością przegród - jak po zakrzepicy z prawie całkowitą rekanalizacją światła. Niewydolne pnie GSV i SSV pomiędzy niewydolnymi perforatorami Cocketa II i III, 1/2 i 1/3 dalszej tylko przyśrodkowej goleni oraz 1/2 i 1/3 dalszej bocznej goleni. Z góry dziękuję serdecznie za pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Dlaczego mam te prądy w kończynach?

Ok dwóch miesięcy temu dokuczały mi dolegliwości takie jak uczucie przechodzenia prądu, mrowienia w lewych kończynach. Badanie rezonansem głowy i odcinka szyjnego ok, płyn mózgowo-rdzeniowy ok. Wyszedł mi bardzo niski poziom witaminy D ( 25 ng/ml ). Od ww badań... Ok dwóch miesięcy temu dokuczały mi dolegliwości takie jak uczucie przechodzenia prądu, mrowienia w lewych kończynach. Badanie rezonansem głowy i odcinka szyjnego ok, płyn mózgowo-rdzeniowy ok. Wyszedł mi bardzo niski poziom witaminy D ( 25 ng/ml ). Od ww badań minął miesiąc, od tej pory suplementuje wit D oraz te z grupy B jak i elektrolity. Potas,Magnez,Sód,Wapń w normie. Żelazo w normie ale mogłoby być lepiej. Ob i morfologia ok. W ręce nie odczuwam już dolegliwości, jedynie w nodze i też już mniej. Dodam że mam stojącą pracę (poza przerwą ciągle na nogach) zawsze zimne stopy. Jakie mogą być jeszcze przyczyny takich dolegliwości ?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Interpretacja wyniku badań Dopplera kończyn dolnych

Witam,prosze o interpretacje wyniku badań dopplera konczyn dolnych,powod duze widoczne żyły,powodujace bol, rwanie w nodze i uczucie goraca Napływ tetniczy do tętni udowych prawidlowy W badaniu nie stwierdzono cech zakrzepicy w ukladzie glebokim żył konczyn dolnych Strona prawa-ujscie GSV... Witam,prosze o interpretacje wyniku badań dopplera konczyn dolnych,powod duze widoczne żyły,powodujace bol, rwanie w nodze i uczucie goraca Napływ tetniczy do tętni udowych prawidlowy W badaniu nie stwierdzono cech zakrzepicy w ukladzie glebokim żył konczyn dolnych Strona prawa-ujscie GSV niewydolne z obecnoscia refluksu III st. Ujscie SSV wydolne,bez cech refluksu.Zyla odstrzalkowa wydolna Lewa strona- ujscie GSV niewydolne z obecnoscia refluksu II st. Niewydolny perforator Cocketta III.Ujscie SSV wydolne,bez cech refluksu.zyla odstrzalkowa wydolna
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Maciej Antkiewicz
Lek. Maciej Antkiewicz

Bóle i skurcze łydki - co nosić przed zabiegiem?

Witam. Jestem po badaniu USG Doppler żył kończyn dolnych. Lekarz stwierdził, że mam niewydolną żyłę odpiszczelową w odcinku udowym, szerokość żyły 5 mm (wg CEAP C2. 3). Zanim zgłoszę się na ablację laserową w leczeniu zachowawczym mam nosić pończochę II... Witam. Jestem po badaniu USG Doppler żył kończyn dolnych. Lekarz stwierdził, że mam niewydolną żyłę odpiszczelową w odcinku udowym, szerokość żyły 5 mm (wg CEAP C2. 3). Zanim zgłoszę się na ablację laserową w leczeniu zachowawczym mam nosić pończochę II stopnia. Wiem że są pończochy oraz podkolanówki. Teraz nie wiem co mam kupić bo generalnie mam problem od łydki w dół (ból i kurcze łydki)
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Czy rwa kulszowa ma związek z polineuropatiami?

Witam Czy rwa kulszowa która naciska na rdzeń kręgowy może powodować polineuropatie? EMG nogi prawej: Uszkodzenie nerwu strzałkowego wspólnego prawego w odcinku dystalnym typu aksonalno - demielizacyjnego.Uszkodzenie nerwu strzałkowego wspólnego prawgo w odcinku dystalnym typu aksonalnego . Uszkodzenie nerwu piszczelowego... Witam Czy rwa kulszowa która naciska na rdzeń kręgowy może powodować polineuropatie? EMG nogi prawej: Uszkodzenie nerwu strzałkowego wspólnego prawego w odcinku dystalnym typu aksonalno - demielizacyjnego.Uszkodzenie nerwu strzałkowego wspólnego prawgo w odcinku dystalnym typu aksonalnego . Uszkodzenie nerwu piszczelowego prawego na wysokości dołu podkolanowego . EMG rąk i nogi lewej : Wykonano badanie przewodnictwa ruchowego i czuciowego lewej kończyny dolnej i obu nn. pośrodkowych . W badaniu uzyskano w lewym nerwie.piszczelowym ,lewym nerwie strzałkowym i lewym nerwie pośrodkowym obniżenie amplitudy odpowiedzi w typowych punktach stymulacji.W nerwie pośrodkowym prawym prawidłowe parametry przewodnictwa .Wynik badania wskazuje na uszkodzenie aksonalne ocenionych nerwów - korzeniowe? Polineuropatia ? Zaznaczam że mam też zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza wynik USG ciąży w 17 tygodniu?

Proszę o interpretację USG w 17 1 tygodniu ciąży. Body 43mm(19 0),HC 165mm (19 2), AC 142mm(19 4), Fl 26mm (17 6). Strasznie mnie martwi to, że długość Fl odbiega od reszty. Lekarz stwierdził,że wszystko jest ok. Zapisał w że... Proszę o interpretację USG w 17 1 tygodniu ciąży. Body 43mm(19 0),HC 165mm (19 2), AC 142mm(19 4), Fl 26mm (17 6). Strasznie mnie martwi to, że długość Fl odbiega od reszty. Lekarz stwierdził,że wszystko jest ok. Zapisał w że nie zauważył nieprawidłowości w anatomii płodu. Ale ja się bardzo martwię, gdyż siostra urodziła dziecko z wada genetyczna objawiająca się krótkimi kończynami. Czy mam się czego obawiać. Badanie USG prenatalne ok, 15 tygodniu też ok, lekarz mówi, że to też Ok, ale ja się jednak martwię. Przyjmuję Acard 75mg i fraxiparyne 0,3. Mam 1 dziecko zdrowe, siostra ma też 1 zdrowe, druga siostra też 1 zdrowe.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jaka była przyczyna tego drętwienia?

Witam. W czerwcu 2019 zdrętwiała mi prawa ręka i część twarzy, miałam ogólne źle samopoczucie, został wykluczony udar i zmiany nowotworowe w głowie, zatorów żadnych też nie wykryto, tego samego roku tylko w lipcu, leżałam na oddziale neurologii i... Witam. W czerwcu 2019 zdrętwiała mi prawa ręka i część twarzy, miałam ogólne źle samopoczucie, został wykluczony udar i zmiany nowotworowe w głowie, zatorów żadnych też nie wykryto, tego samego roku tylko w lipcu, leżałam na oddziale neurologii i miałam robiony rezonans magnetyczny z kontrastem głowy - nic nie wykazał, czysto. Od tamtej pory miewam bóle lewej stronie ciała, łącznie z twarzą oraz jej osłabienie i dretwienia kończyn w nocy. Przeszłam szereg badań od neurologa, kardiologa, endokrynologa, naczyniowa, laryngologa, gastrologa,reumatologa itd. Wyniki badań które zostały zlecone są w porządku. Dużo ich było więc ciężko mi by było o wszystkich pisać. Jedyne co wykazały to niewielkie dyskopatie. Moje pytanie brzmi, co powinnam jeszcze sprawdzić? Czy możliwe że coś zostało pominięte?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy zakrzepica została u mnie wyleczona?

Witam. Proszę uprzejmie odpowiedź. Właśnie otrzymałem wyniki badania D-dimer 0,01 ug/ml. Dobrze,czy źle? Od dwóch lat leczę zakrzepicę żył prawego podudzia.Zażywałem clexane,xarelto,neoparin,od kilku miesiecy PRADAXA 2 X 150 mg.Ostatnie badanie usg doppler żył obu kończyn wyklucza zmiany zakrzepowe. Wobec tego... Witam. Proszę uprzejmie odpowiedź. Właśnie otrzymałem wyniki badania D-dimer 0,01 ug/ml. Dobrze,czy źle? Od dwóch lat leczę zakrzepicę żył prawego podudzia.Zażywałem clexane,xarelto,neoparin,od kilku miesiecy PRADAXA 2 X 150 mg.Ostatnie badanie usg doppler żył obu kończyn wyklucza zmiany zakrzepowe. Wobec tego uprzejmie prosze o podpowiedź o stan mojego zdrowia. Czy jestem wyleczony z zakrzepicy? Czy jest mozliwość odstawienia leków przeciwzakrzepowych, które mogą skutkowac krwotokami ? ...Mam lat 78.....Uprzejmie dziękujac za ''poradę'' serdecznie pozdrawiam. Włodzimierz Niedźwiecki.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Maciej Antkiewicz
Lek. Maciej Antkiewicz

Co zrobić gdy stopy są obrzmiałe?

Neurolog przepisał mi Thiogamma 600 ponieważ w badaniu młoteczkiem zareagowały inaczej przeguby kończyn dolnych/bardziej wrażliwie/Moje stopy od spodu szczególnie rano wyczuwam że są nabrzmiałe i trochę piekące.Neurologpodejrzewa że może to być zwiastunem cukrzycy.Jak narazie cukier mam w normie/87%/Czy ten... Neurolog przepisał mi Thiogamma 600 ponieważ w badaniu młoteczkiem zareagowały inaczej przeguby kończyn dolnych/bardziej wrażliwie/Moje stopy od spodu szczególnie rano wyczuwam że są nabrzmiałe i trochę piekące.Neurologpodejrzewa że może to być zwiastunem cukrzycy.Jak narazie cukier mam w normie/87%/Czy ten lek mogę przyjmować cały czas bo zauważyłam że silne skurcze nóg minęły ale stan stóp bz.w obecnej sytuacji nie mam kontaktu z neurologiem a planuję wyjazd na dwa miesiące.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co znaczy dokładnie takie USG doppler?

Witam o to mój wynik badania doplerem prawej kończyny dolnej. Jednoimienne tętnicze T. Udowa wsp. t. Udowa głęboka podkolanowa, strzalkowa oraz piszczelowe i grzbietowa stopy są drozne. Natomiast zwracam uwagę wysokooporny przepływ - jak w skurczu naczyń?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Co znaczy takie usg doppler kończyn dolnych?

Co oznacza wynik badania USG Doppler kończyn dolnych . Wszystkie tętnice kończyn dolnych bez zmian miażdżycowych , drożne z laminarnym przepływem krwi widocznym do obwodu , zwolnionym w tętnicach goleni.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty