Czy na tym usg widać też przepływ krwi w tętnicach?

Witam, kilka dni temu byłam na badaniu usg doppler żył kończyny dolnej, moje pytanie jest następujące, czy badając żyły widać również przepływ krwi w tętnicach czy jest to wykonywane jakąś inną metodą? Bardzo zależy mi na odpowiedzi ponieważ od ponad tygodnia boli mnie prawa noga, bólowi towarzyszy uczucie obrzmienia i ciężkości oraz lekka opuchlizna w kilku miejscach. Po wykonaniu usg doppler lekarz stwierdził, że nie mam się czego obawiać, żadnych nieprawidłowości nie zauważył, natomiast nie zapytałam czy badanie przepływu krwi w żyłach obejmuje również tętnice, czy tętnic przy tym badaniu w ogóle nie widać.

Osobno bada się układ żylny, a osobno układ tętniczy kończyn dolnych, jednak bez obciążeń genetycznych oraz urazu w wywiadzie wątpliwa jest patologia w obrębie układu tętniczego kończyn dolnych w wieku 26 lat.