Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 5 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chirurgia naczyniowa: Pytania do specjalistów

Co może sugerować taki wygląd dłoni?

Mam 22 lata, od tygodnia moje dłonie od czasu do czasu (średnio około 5-6 minut) raz lub dwa razy na dzień wyglądają jakbym miał pomazane długopisem. Strasznie widoczne niebieskie żyły tylko na dłoniowej powierzchni dłoni. Nie wiem co to może... Mam 22 lata, od tygodnia moje dłonie od czasu do czasu (średnio około 5-6 minut) raz lub dwa razy na dzień wyglądają jakbym miał pomazane długopisem. Strasznie widoczne niebieskie żyły tylko na dłoniowej powierzchni dłoni. Nie wiem co to może być, udać się z tym do jakiegoś lekarza czy to może być spowodowane np. żelem lub płynem do dezynfekcji?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Czy to mogą być hemoroidy u 24-latka?

Czy to coś groźnego czy to normalne? Mianowicie. Kilka dni miałem tzw Zatwardzenie i przy wypróżnianiu się miałem uczucie niepełnego wypróżniania oraz podczas siedzenia miałem uczucie że jakbym siedział na czymś. Po kilku dniach przeszło. Wszystko było w normie. Dziś... Czy to coś groźnego czy to normalne? Mianowicie. Kilka dni miałem tzw Zatwardzenie i przy wypróżnianiu się miałem uczucie niepełnego wypróżniania oraz podczas siedzenia miałem uczucie że jakbym siedział na czymś. Po kilku dniach przeszło. Wszystko było w normie. Dziś objawy te wróciły a na papierze toaletowym pojawiły się małe kropki krwi i czuję pieczenie i uczucie siedzenia na czymś znów wróciło. Jak sobie z tym poradzić? Czy to hemoroidy? Czy to coś groźnego? Ogólnie czuje się bardzo dobrze.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Arkadiusz Ciołkowski
Mgr Arkadiusz Ciołkowski

Czy faktycznie jest tak źle z moimi nogami?

Witam, color Doppler USG układu żylnego kończyn dolnych, dodam ze nadwagę lekarz u którego byłam bardo mnie nastraszył i jestem przerażona. WYNIK :obustronie ukad żył głębokich drożny, podatny na ucisk.,o zachowanyprzeplywie krwi spontanicznym, fazowym, kierunkowym, bez refluksu i zakrzepicy,... Witam, color Doppler USG układu żylnego kończyn dolnych, dodam ze nadwagę lekarz u którego byłam bardo mnie nastraszył i jestem przerażona. WYNIK :obustronie ukad żył głębokich drożny, podatny na ucisk.,o zachowanyprzeplywie krwi spontanicznym, fazowym, kierunkowym, bez refluksu i zakrzepicy, żyła odpiszczelowa prawa wąska, bez refluksu w zakresie pnia głównego, refluks do żyły odpiszczelowej dodatkowej przedni ocznej-duże żylaki jej zakresu. Żyła odpiszczelowa lewa, prawa, lewa wąska bez refluksu, niewydolne obustronnie perforatory Cockett 2 i Cockett 3. BARDZO proszę o opinię dodam że leczę się na zaburzenia lękowe czy faktycznie jest tak źle z moimi nogami?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Maciej Antkiewicz
Lek. Maciej Antkiewicz

Co znaczą te przebarwienia?

Witam, od kilku lat mam wykonywaną skleroterapię preparatem aethosclerol 2%. Ogólnie żyły goją się bardzo ładnie, jednak w kilku miejscach na nogach pojawiają się czerwone "przebarwienia" pod wpływem ciepła (głównie latem) lub przy mocniejszym potarciu palcem danego miejsca. Z daleka... Witam, od kilku lat mam wykonywaną skleroterapię preparatem aethosclerol 2%. Ogólnie żyły goją się bardzo ładnie, jednak w kilku miejscach na nogach pojawiają się czerwone "przebarwienia" pod wpływem ciepła (głównie latem) lub przy mocniejszym potarciu palcem danego miejsca. Z daleka wygląda to jak siniak. Przy niższych temperaturach problem nie występuje. Wiem, że takie powikłania mogą utrzymywać się nawet do. kilku tygodni, jednak w dwóch miejscach takie "coś" występuje od kilku lat i wygląda to nieestetycznie.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Czy dalej to diagnozować?

Dzien dobry Do 5-ego mialam izolacje domową ponieważ mialam koronawirusa. 7-ego miłam robione wynik na d dimery gdzie granica to 500 a ja mialam 825. Lekarz mowił zeby sie nie martwic,ze czasem tak jest jednak nie pokoji mnie to ponieważ obawiam sie zakrzepu. Czy dalej ro diagnozowac?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Łukasz Wroński
Lek. Łukasz Wroński

Co znaczy takie usg żył?

Oto wynik mojego USG dopplerowskiego żył kończyny dolnej lewej: Ujście VSM wpólne z ż. dodatkową przednią-wydolne. VSM wydolna na całej długości, nieposzerzona. Wydolne są dopływy VSM wzdłuż jej przebiegu. VSP jest niewydolna na całej długości, uchodzi do ż. podkolanowej- ujście... Oto wynik mojego USG dopplerowskiego żył kończyny dolnej lewej: Ujście VSM wpólne z ż. dodatkową przednią-wydolne. VSM wydolna na całej długości, nieposzerzona. Wydolne są dopływy VSM wzdłuż jej przebiegu. VSP jest niewydolna na całej długości, uchodzi do ż. podkolanowej- ujście do ż. podkolanowej znajduje się 2 cm powyżej linii zgięcia stawu i jest niewydolne. Perforatory na podudziu wąskie, wydolne. ŻŻ. głębokie podudzia, podkolanowa oraz żż. udowe wydolne. prawidłowo reagują na ucisk i nie wykazują zmian zakrzepowych. Na podstawie tego usg otrzymałam skierowanie do szpitala na operacje: rozpoznanie żylaki k.dolnej SSV. Mam pytanie: czy operacja jest konieczna, co się stanie jak na nią nie pójdę.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Maciej Antkiewicz
Lek. Maciej Antkiewicz

Co może zwiastować obrzęk i ból jednej łydki?

Witam. Chciałabym się zapytać co może zwiastować obrzęk i ból jednej łydki. Byłam na usg doppler 2 razy, za pierwszym razem okazało się ze mam zakrzepice, stosowałam heparynę w zastrzykach, po 3 tygodniach poszłam do innego lekarza który stwierdził,... Witam. Chciałabym się zapytać co może zwiastować obrzęk i ból jednej łydki. Byłam na usg doppler 2 razy, za pierwszym razem okazało się ze mam zakrzepice, stosowałam heparynę w zastrzykach, po 3 tygodniach poszłam do innego lekarza który stwierdził, że nic nie ma żadnych zakrzepów, lecz jest umiarkowana niewydolność zastawki żyły odpiszczelowej. Co to znaczy ? Czy to możliwe ze skrzep w tym czasie sie rozpuścił ?Czy takie symptomy moga byc objawami innej choroby ? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Co znaczy ten wynik USG Doppler?

Co oznacza ten wynik badania USG Doppler układu żylnego lewej nogi Historia kliniczna Ból, zasinienie Wyniki IVC, żyła żylna wspólna i zewnętrzna lewej strony są drożne Występuje normalna reakcja na ucisk żył udowych powierzchownych i udowych wspólnych iefta Brak... Co oznacza ten wynik badania USG Doppler układu żylnego lewej nogi Historia kliniczna Ból, zasinienie Wyniki IVC, żyła żylna wspólna i zewnętrzna lewej strony są drożne Występuje normalna reakcja na ucisk żył udowych powierzchownych i udowych wspólnych iefta Brak dowodów na zakrzepicę żył powierzchownych Nie ma dowodów na zakrzepicę żył powierzchownych Maksymalna średnica żyły odpiszczelowej większej na wysokości uda wynosi 4 mm i 1,2 mm na wysokości podudzia. żyła odpiszczelowa mniejsza wynosi 1 mm. Poważne zwężenie odcinka proksymalnego tętnicy udowej powierzchownej, niedrożność odcinka dystalnego tętnicy piszczelowej tylniej na wysokości odbytnicy i kości stępu. Występuje obrzęk limfatyczny tkanek podskórnych za kostką przyśrodkową. Wniosek: badanie negatywne w kierunku PE ciężkie zwężenie bliższego odcinka SFA, okciudowany dystalny odcinek tętnicy piszczelowej tylnej. Zaleca się pilne skierowanie do poradni naczyniowej i ocenę za pomocą angio TK kończyn dolnych.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Czy lek miał wpływ na wynik badania?

Dzień dobry. Mam 35 lat. Ostatnio pojawiły mię lekkie obrzęki pod kolanami z tyłu nóg. Zrobilam badanie d-dimerow w celu wykluczenia zakrzepicyi wynik wyszedł 351,63. Od jakiegoś czasu ok. 3 tygodnie stosuje acard. Czy lek miał wpływ na wynik badania?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Magdalena Reszczyńska
Lek. Magdalena Reszczyńska

Co zrobić, aby pozbyć się zakrzepicy żył?

Witam, Mam 22 lata. W październiku 2019 rok miałam pierwszy epizod zakrzepicy żył powierzchownych w prawej nodze, (po zażyciu około 8 tabletek antykoncepcyjnych) noga sina, dostałam zaledwie kilka zastrzyków ale później USG dopplera nie wykazywało już żadnych skrzeplin. Rok później... Witam, Mam 22 lata. W październiku 2019 rok miałam pierwszy epizod zakrzepicy żył powierzchownych w prawej nodze, (po zażyciu około 8 tabletek antykoncepcyjnych) noga sina, dostałam zaledwie kilka zastrzyków ale później USG dopplera nie wykazywało już żadnych skrzeplin. Rok później 2020 rok październik, koronawirus, okropny ból nogi, żyły, tym razem w lewej nodze na wys. Łydki. Wizyta u chirurga, USG dopplera-diagnoza: STARE (ocenione na ponad półroczne) zwłókniałe skrzeplinyw żyle strzałkowej, o zakrzepicy tej nie miałam pojęcia, przebiegła niemal bezobjawowo, a na pewno lżej niż ta pierwsza powierzchowna. Obecnie zażywam xarelto - leczenie 3 miesiące potem 3 lata vessel due F. Ćwiczę na siłowni, podnoszę duże ciężary, nie do końca wiem czy tak można, ale dobrze się czuję i kocham to. Nie mam żadnych chorób genetycznych itp, jedynie jest szansa na trombofilie V-leidena. Nie wiem co robic, zawsze byłam osoba aktywna fizycznie.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Dlaczego odczuwam ten ból?

Witam 2 lata temu przeszłam zabieg usuniecia żylaków metoda laserowa wszystko było dobrze pomyslnie przeszłąm zabieg noga zagoiła sie i wydawało by sie ze juz bedzie ok jednak w niedlugim czasie zaczely bolec mnie obie nogi z przodu tak jakby... Witam 2 lata temu przeszłam zabieg usuniecia żylaków metoda laserowa wszystko było dobrze pomyslnie przeszłąm zabieg noga zagoiła sie i wydawało by sie ze juz bedzie ok jednak w niedlugim czasie zaczely bolec mnie obie nogi z przodu tak jakby piszczele teraz ból juz promieniuje do ud bola mnie też piety ale nie z tylu tylko bardziej bolą od środkowej strony bylam juz u ortopedy stwierdzil ze to nie ostrogi lecz może byc stan zapalny nerwów lub od kregoslupa jedank mnie kregoslup nie boli wogule mialam rtg i nic niw wyszlo bylam tez u chirurga naczyniowego zeby potwierdzic i upewnic sie ze operacja wykonana byla prawidłowo powiedzial ze jest dobzre ze to napewno nie jest bol od krążenia nie ma sie do czego doczepic zabieg wykonany bardzo dobrze jedank bol piet i nog jest do tej pory bola w dzien i w nocy juz niewiem gdzie sie udac do jakiego lekarza isc z tym problemem od czego moze byc ten bol prosze o pomoc jaka kolwiek podpowiedz co to moze byc
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Jaka metodę operacji wybrać?

Jestem kobietą- 64 lata. Stoję przed koniecznością operacji tętnicy szyjnej (w 80%niedrożna). ale jaką metodę wybrać za mniej ryzykowną?-stenty czy tradycyjna? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek

Czy takie zgrubienia po zabiegu usuwania żylaków są normalne?

Witam. Jestem miesiąc po zabiegu usuwania żylaków. W obu nogach to samo. Od pachwiny do kolana żyła była zamykana laserem, a na podudziach miałam wyciąganą cześć żyły. Dziś jest dzień kiedy w końcu mogę zdjąć pończochy, ale na prawym podudziu... Witam. Jestem miesiąc po zabiegu usuwania żylaków. W obu nogach to samo. Od pachwiny do kolana żyła była zamykana laserem, a na podudziach miałam wyciąganą cześć żyły. Dziś jest dzień kiedy w końcu mogę zdjąć pończochy, ale na prawym podudziu w przebiegu dawnej żyły (tam gdzie była wyciągana) czuc zgrubienie, które jest delikatnie bolesne przy docisku. Czy to normalne takie zgrubienia ?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Czy może u mnie wznowić się zakrzepica?

Jestem po przeleczonej zakrzepicy żyły śródmięśniowej prawej nogi. Neoparin skończyłam 3 marca u od tej pory przyjmuję Vessel due F 2× 1 kaps. Po dwóch tygodniach przyjmowania leku pojawił się ból nogi. Ppod koniec marca zrobiłam badanie żył dopplerem... Jestem po przeleczonej zakrzepicy żyły śródmięśniowej prawej nogi. Neoparin skończyłam 3 marca u od tej pory przyjmuję Vessel due F 2× 1 kaps. Po dwóch tygodniach przyjmowania leku pojawił się ból nogi. Ppod koniec marca zrobiłam badanie żył dopplerem . Nie wykazało ono zakrzepicy jednak ból nogi utrzymuje się stale raz słabszy raz silniejszy. Czy powinnam powtarzać badanie a jeśli tak to jak często? Czy w czasie przyjmowania leku vessel due może dojść do wznowienia zakrzepicy? Wizytę kontrolną u angiologa mam pod koniec maja.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy ten wynik tk angiografii jest niepokojący?

TK-angiografia tętnic wieńcowych: CS-0jA. Typ unaczynienia;wiodąca RCA .LAD:niewielki mostek mięśniowy w 8 segmencie. Co oznaczają te symbole EDV 141,46. ESV 33,53ml. SV 107,93ml. EF 76%. Pytanie:czy wynik jest dobry ,czy jest niepokojący? Bardzo dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Dlaczego nie zostało zrobione badanie D-dimerów?

Dzień dobry, W dniu wczorajszym zostałam wypisana ze szpitala,oddział chirurgiczny. Było podejrzenie zapalenia wyrostka, natomiast to zostało wykluczone. Diagnoza postawiona przez lekarzy to żylaki przy maciczne i podejrzenie zakrzepicy po prawej stronie. Otrzymałam zastrzyki Neoparin. Mam na szybko skonsultować się... Dzień dobry, W dniu wczorajszym zostałam wypisana ze szpitala,oddział chirurgiczny. Było podejrzenie zapalenia wyrostka, natomiast to zostało wykluczone. Diagnoza postawiona przez lekarzy to żylaki przy maciczne i podejrzenie zakrzepicy po prawej stronie. Otrzymałam zastrzyki Neoparin. Mam na szybko skonsultować się z ginekologiem. Zwolnienia lekarskiego nie otrzymałam, ale mam prowadzić oszczędzający tryb życia. Do tego zauważyłam że nie zostało przeprowadzone badanie D dimery. Czy w takich przypadkach tego badania się nie robi? Martwię się, a dostanie się obecnie do lekarza jest dość ciężkie. Ogólnie nie otrzymałam zbyt wiele odpowiedzi na pytania, gdyż lekarze stwierdzili, że się na tym nie znają. Nie wiem co robić :(
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Maciej Antkiewicz
Lek. Maciej Antkiewicz

Interpretacja wyniku badań Dopplera kończyn dolnych

Witam,prosze o interpretacje wyniku badań dopplera konczyn dolnych,powod duze widoczne żyły,powodujace bol, rwanie w nodze i uczucie goraca Napływ tetniczy do tętni udowych prawidlowy W badaniu nie stwierdzono cech zakrzepicy w ukladzie glebokim żył konczyn dolnych Strona prawa-ujscie GSV... Witam,prosze o interpretacje wyniku badań dopplera konczyn dolnych,powod duze widoczne żyły,powodujace bol, rwanie w nodze i uczucie goraca Napływ tetniczy do tętni udowych prawidlowy W badaniu nie stwierdzono cech zakrzepicy w ukladzie glebokim żył konczyn dolnych Strona prawa-ujscie GSV niewydolne z obecnoscia refluksu III st. Ujscie SSV wydolne,bez cech refluksu.Zyla odstrzalkowa wydolna Lewa strona- ujscie GSV niewydolne z obecnoscia refluksu II st. Niewydolny perforator Cocketta III.Ujscie SSV wydolne,bez cech refluksu.zyla odstrzalkowa wydolna
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Maciej Antkiewicz
Lek. Maciej Antkiewicz

Od ilu lat możliwa jest skleroterapia?

Witam! Mam pytania dotyczące zabiegu skleroterapii. 1. Od ilu lat możliwy jest zabieg skleroterapii? (chciałabym go wykonać a nie wiem czy jest jakieś ograniczenie wiekowe) 2. Jaki jest koszt średni zabiegu za 1 nogę? 3. Czy możemy sami zdecydować ile zabiegów chcemy wykonać? (np jeżeli jeden zabieg jest dla nas wystarczający ?) Pozdrawiam!
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Czy przy tak lekkim przeziębieniu będzie możliwe przeprowadzenie zabiegu?

Witam, za równy tydzień mam zaplanowany zabieg laserowego usuwania żylaków, jednakże w dniu dzisiejszym boli mnie gardło imam lekki katar.Badania kwalifikujące: morfologia, sód, potas,kreatynina ,mocznik, APTT, PT, INR, D-dimer, fibrynogen wykonam jutro.Moje pyatnie brzmi:czy tak lekkim przeziębieniu będzie możliwe przeprowadzenie w/w zabiegu?Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.Katarzyna
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Patronaty
Ważne tematy