Czy w mojej sytuacji potrzebny jest zabieg?

Dzisiaj byłam u chirurga naczyniowego (kolejnego) ale powiedzia ze nie zajmuje się zylakami i niewydolnymi żyłami, ale na moim miejscu nic by nie robił. Zaleca rajstopy uciskowe. Napisze mój problem. Mam niewydolne poszerzone ujscie zyly odstrzalkowejz długim refluksem, nieco powyżej stawu skokowego refluks przenosi się na naczynie dorzecza, jest odprowadzany poprzez perforator re-entry. Po stronie przyśrodkowej na podudziu obecne zmienione naczynia zasilane od perforatora przypiszczelowego. Czy potrzebny jest zabieg?
KOBIETA, 39 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zalecana przez lekarza kompresjoterapia może być skuteczną metodą leczenia niewydolności żylnej i problemów z żyłami. Jest to leczenie, które polega na noszeniu specjalnych rajstop lub pończoch uciskowych, które wywierają kontrolowany ucisk na nogi, pomagając poprawić krążenie krwi i zmniejszyć obrzęki. Skuteczność tej metody może zależeć od stopnia zaawansowania choroby i indywidualnych potrzeb pacjenta.

Tak czy inaczej, zalecamy, aby udała się Pani do flebologa lub chirurga naczyniowego, który zajmuje się niewydolnością żył kończyn dolnych.

Listę specjalistów znajdzie Pani w linku poniżej:

https://ranking.abczdrowie.pl/s/flebolog

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zyla-odpiszczelowa-drozna-niewydolna-rozszerzona-z-siatka-licznych-poszerzonych-zyl-powierzchownych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.