Interpretacja wyników badania dopplerowskiego
Proszę o interpretacje wynikow usg-DOPPLER ŻYŁ LEWEJ KOŃCZYNY DOLNEJ.Żyła odpiszczelowa i odstrzałkowa prawidłowej średnicy.Aparat zastawkowy sprawny.Niewielkie żylaki na tlno-przyśrodkowej powierzchni dolnej połowy goleni.W świetle żylaków nie znaleziono skrzeplin.Ściany żylaków bez zmian zapalnych.Niesprawny perforator bezpośredni,7cm nad kostką przyśrodkową.Żyły układu głębokiego i zatoki żylne mięśni łydki o prawidłowej morfologi.Przepływy w normie.Dodam że puchną mi obie nogi przy kostkach.

MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin
35 poziom zaufania
Witam,
przyczyną opisanych niewielkich żylaków może być niewydolny perforator, co w efekcie może powodować opuchnięcie nóg. Cały wynik może sugerować początkowe stadium niewydolności żył. W pana przypadku można pomyśleć o usunięciu niesprawnego perforatora, żeby nie dopuścić do dalszego nasilania się zmian. Póki co zalecane są podkolanówki uciskowe (zmniejszające opuchliznę), których stopień ucisku dobiera lekarz.
Pozdrawiam