VSM odcinkowo niewydolna wraz z widocznymi przy końcach niewydolnego odcinka drobnymi obocznicami bocznymi

Alicja 59 lat, VSM lewa wąska do 2,5 mm ś odcinkowo niewydolna od poziomu 1/3 bliżej uda do kolana, wraz z widocznymi przy końcach niewydolnego odcinka drobnymi obocznicami bocznymi. Poza tym układ żył głębokich i powierzchniowych lewej kończyny dolnej bez zmian morfologicznych i cech niewydolności żylnej. Ujścia żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej typowe. Nie stwierdzam zmian zakrzepowych ani zapalnych. Perforatory sprawne. Jak się leczyć?

Aleksander Ropielewski

Terapia uciskowa - odpowiednio dobrane pończochy uciskowe. W przypadku czynników ryzyka również antykoaguloterapia.