Interpretacja wyniku USG naczyń żylnych

Panie doktorze- jaki wynik?- USG naczyń żylnych- Po str pr reflux w żyle udowej wspólnej w trakcie pr Valsalvy, lewa wydolna.Po pr str-VSM w pachwinie i na udzie wydolna,obecny perforator Huntera 1/2 dł uda przyśrodkowo/i odcinkowy reflux w VSM od 1/2 uda do poziomu kolana.poniżej na łydce VSM wydolna.Poszerzony perforator ok18-19cm powyżej podeszwy/Cockett III/.PO str lewej-VSM w odcinku udowopodkolanowym wydolna,widoczny perforator Huntera. VSP wydolna.widoczny poszerzony perfor. CockettIII

Taki wynik USG Dopplera żył kończyn dolnych świadczy o niewydolności żylnej w zakresie żył prawej kończyny dolnej, prawie na całej długości żyły odpiszczelowej wielkiej prawej. W tej sprawie najlepiej skonsultować się z chirurgiem naczyniowym. Taki wynik daje wskazania do leczenia operacyjnego.