Co znaczy USG i doppler żył?

USG / Doppler żył kończyn dolnych Układ żył głębokich obu kończyn dolnych; żyły udowe, podkolanowa, piszczelowe i strzałkowe drożne. Ściany żył elastyczne, bez skrzeplin przyściennych. Przepływy krwi swobodne, z zachowana fazowość oddechowa, bez fali wstecznych przeplywów w całym układzie. Zyły powierzchowne: kończyna dolna prawa - zastawka w ujściu VSM wydolna. Pień VSM nieposzerzony, wydolny na całej długości. VSP nieposzerzona, drożna, wydolna. W górnej części dołu podkolanowego uwidoczniono poszerzony, niewydolny perforator śr 7mm zasila on kolumny żylaków w dole podkolanowym oraz na podudziu. Żylaki przechodzą na wewnętrzną powierzchnie uda - łączą się z wydolnym pniem VSM. Kolejny perforator na tylnej powierzchni podudzia w górnej 1/3 długości śr 3,5 mm. Lewa ok. Co oznacza wynik badania?

Lek. Tomasz Budlewski

oznacza iż wskazana jest konsultacja lekarza chirurga naczyniowego i odpowiednia dalsza diagnostyka.