Co oznacza wynik badania Dopplerem kończyn?

Proszę o interpretację wyniku dopplera. Opis badania: Układ żył głębokich obu kończyn dolnych w zakresie dostępnym badaniu drożny z przepływem w kierunku fizjologicznym bez widocznych skrzeplin o prawidłowej reakcji na ucisk. W miejscu ujścia żył odpiszczelowych i odstrzałkowych wsteczna fala przepływu podczas próby Valsalvy niewidoczna. Żylaki w układzie lewej VSM z niewydolnym performatorem przedziału przyśrodkowego w połowie długości podudzia. Tkanki miekkie bez obrzęku .

Wynik ten świadczy o obecności tylko żylaków w zakresie żyły odpiszczelowej (VSM) z niewydolnym pojedynczym perforatorem, ale z wydolną całą żyłą odpiszczelową. Wynik może pozwalać na oszczędzające zabiegi w zakresie żylaków czyli ich miejscowe usunięcie z zaopatrzeniem (zamknięciem) pojedynczego perforatora podudzia. Proszę w tej sprawie z wynikiem bezpośrednio skonsultować się z prowadzącym chirurgiem.