Czy potrzebna będzie u mnie operacja?

Usg doppler żył kończyn dolnych Opis Zakrzepicy żż. Układu głębokiego nie stwierdzono . Żylaki na przedniej powierzchni prawego uda,przechodzące na boczną powierzchnię prawego podudzia,wypełniające się poprzez połączenia z niewydolną żyłą odpiszczelową dodatkową przednią oraz z perforatora w 1/2 bocznej powierzchni podudzia. Niewydolne w odcinkach podkolanowych pnie żż odpiszczelowej, zasilają żylaki na tylno-przyśrodkowej powierzchni lewego podudzia , dodatkowo wypełniające się z perforatora w 1/3 dalszej podudzia oraz poprzez połączenia z żż m brzuchatego łydki Ikd. Pnie żż odstrzałkowych drożne , wydolne. Zastawki ujścia żż odstrzałkowych , żż podkolanowych oraz żż udowych wspólnych wydolne. Czy potrzebna operacja ? Bolą mnie nogi i często mam skurcze , dwa razy miałam zapalenie żyły. Kobieta 40 lat. Dodam że żylaki to w rodzinie są przekazywane genetycznie .

Zdecydowanie potrzebuje Pani leczenia - czy ma być to operacja klasyczna, czy też metody bardziej nowoczesne, jak EVLT lub Rf, można zdecydować po osobistym zbadaniu Pani. Sugeruję konsultację u chirurga zajmującego się problematyką żylaków kończyn dolnych.