Wyniki CDD żył kończyn dolnych

Wyniki CDD żył kończyn dolnych: 1. Strona prawa:przepływ ż. biodrowej i udowej wspólnej prawidłowy z fazowością oddechową. Ż. udowa podatna na ucisk z prawidłowym przepływem. Żyła podkolanowa z refluksem fizjologicznym ok. 0,4 s. Ujście i pień VSM niewydolne. Średnica pnia VSM w odcinku udowym ok. 5,00 mm. Ujście i pień VSP wydolne. Niewydolnych perforatów nie uwidoczniono. Strona lewa t.j. wyżej z czym ujście i pień VSM wydolne. Średnica pnia w odc. ud. ok. 2,8 mm. Proszę o interpretację.

Na podstawie wyniku badania można powiedzieć, że choruje Pan na przewlekłą niewydolność żylną w zakresie prawej kończyny dolnej (VSM to skrót od żyły odpiszczelowej wielkiej). Należy rozważyć leczenie zabiegowe (do wyboru ma Pan m.in. klasyczny stripping, EVLT, SVS). Poza tym wynik prawidłowy.