Interpretacja wyniku badania USG doppler

Bardzo proszę o interpretację wyniku USG Doplera. LKD: VSM ujście i pień wydolne, szerokość poza lejckiem 4,5 mm, nad kolanem 4 mm. VSP ujście i pień niewydolne, ujście 3 cm nad szparą stawu kolanewego, pień do 7 mm. Perforatrów poszerzonych nie uwidoczniono PKD: VSM ujście i pień w segmencie udowym niewydolne, prędkość falu wstecznej 2cm/s, poniżej kolana odzyskuje wydolność, szerokość poza lejkiem 5mm, nad kolanem 4mm. VSP ujście i pień wydolne. Perforatorów poszerzonych nie uwidoczniono.

Choruje Pani na przewlekłą niewydolność żylną. Biorąc pod uwagę Pani młody wiek, rekomenduję postępowanie zabiegowe (alternatywą jest noszenie wyrobów uciskowych do końca życia). Niewydolne żyły należy usunąć. Do wyboru ma Pani klasyczną operację lub metody małoinwazyjcne - EVLT, SVS, skleroterapię. Ostatecznej kwalifikacji dokona chirurg podczas osobistej konsultacji.