Interpretacja wyniku badania dopplerowskiego nóg

dzien dobry prosze o wytlumaczenie diagnozy doppler nog wykonany w styczniu 2014 roku zastawka w ujsciuVSM wydolna pien VSM nieposzerzony ,wydolny na calej dlugosci VSP niewydolna, poszerzona do 8mm,uchodzi do zyly podkolanowej,ujscie niewydolne VSP zasila zylaki podudzia 5cm nad kostkami na powierzchnii tylnej uwidoczniono niewydolny poszerzony perforator srednicy 5mm prosze wytlumaczyc co ten wynik oznacza i jak mozna taka niewydolnosc leczyc Pytający: kobieta Wiek: 59

Witam. Wynik badania wskazuje na niewydolność i poszerzenie żyły odstrzałkowej z niewydolnym i poszerzonym ujściem do żyły podkolanowej. Tego typu zmiany leczy się operacyjnie. Sugeruję kontakt z Poradnią Chirurgii Naczyniowej.