Jak ocenić USG żył?

Witam, byłam dziś na usg żył, ale lekarz nic mi za bardzo nie powiedział, tylko wręczył opis: proszę o informację, czy trzeba już z tym coś robić, czy na razie nie trzeba, bo ten lekarz powiedział mi tylko, że żyły są do operacji. "Obustronnie układ żylny głęboki wydolny. Żyły odstrzałkowe wydolne. Żyły odpiszczelowe z refluksem patol. w ujściu i odcinku proksymalnym zasilają żylaki. Niewydolna żyła odpiszczelowa dodatkowa przednia lewa. Niewydolny perforator z grupy Cocketta na goleni lewej.

W większości przypadków możliwe jest wykonanie zabiegu laserowego usuwania żylaków uzupełnionego skleroterapią piankową. Jednak ocenić to musi chirurg podczas kwalifikacji.

W mojej praktyce wykonuje ten zabieg w znieczuleniu miejscowym i jest prawie całkowicie niebolesny i pozwala na szybki powrót do pełnej sprawności. Po zabiegu zalecam stosowanie pończoch uciskowych przez 4 tygodnie.

Pozdrawiam