Proszę o interpretację wyniku USG kończyn dolnyhc

Witam. Zrobiono mi usg konczyn dolnych. Oto wynik: Zastawki zyl ukladow glebokich wydolne. Poszerzone perforatory na obu goleniach zwlaszcza prawym powyzej kostek. W zakresie ukladow powierzchownych lewa zyla odpiszczelowa wielka poszerzona w obrebie uda do 6-7 mm z zylakowatymi poszerzeniami na udzie igoleni jak rowniez jest poszerzona zyla odpiszczelowa dodatkowa przechodzaca na przednia strone uda.Zastawki w ich ujsciach niewydolne . Prawa zyla odpiszczelowa wielka w obrebie uda nieposzerzona na wysokoscikolana 3.2 mm . Zastawka w jej ujsciu wydolna Zylakowate poszerzenia w jej obrebie na wysokosci 1/3 blizszej goleni az do obwodu gdzie laczy sie z poszerzonym niewydolnym perforatorem . Obie zyly odstrzalkowe nieposzerzone zastawki w nich wydolne. Prosze o interpretacje wyniku

Wynik świadczy o dużym nasilenie niewydolności żylnej w zakresie żyły odpiszczelowej lewej z dużymi zmianami żylakowatymi co na pewno będzie wymagało leczenia zabiegowego (do wyboru metody klasyczne, laserowe, klej, skleroterapia - w zależności od preferencji chirurga). Co do prawej kończyny dolnej zmiany żylakowate są tylko nasilone z niewydolnością na podudziu i także zapewne będą wymagać leczenia zabiegowego, ale można zastosować metody mniej inwazyjne np. skleroterapię. O odpowiednim postępowaniu powinien zadecydować chirurg po bezpośrednim badaniu.