Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 6 , 2 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obrzęk nóg: Pytania do specjalistów

Co może być przyczyną takiego stanu zdrowia?

Mam 56 lat i od lutego tego roku nie mam miesiączki, pojawiły się u mnie nadmierne poty i rozdrażnienie, miałam wizytę u mojego ginekologa i zaproponował mi terapię hormonalną tj, Systen conti obecnie zakończyłam miesięczną kurację, w między czasie naciągnęłam... Mam 56 lat i od lutego tego roku nie mam miesiączki, pojawiły się u mnie nadmierne poty i rozdrażnienie, miałam wizytę u mojego ginekologa i zaproponował mi terapię hormonalną tj, Systen conti obecnie zakończyłam miesięczną kurację, w między czasie naciągnęłam sobie kręgosłup w odcinku lędźwiowym gdzie nieprzyjemny ból ciągnie się aż do kolana prawej nogi, lekarz zapisał mi leki i zabiegi rozluźniające... ale... pojawiły się obrzęki nóg i w ogóle czuję się tak, jakby zatrzymywała się w moim organizmie woda (wydalam mniej płynów aniżeli wypijam) pytam co może być przyczyną? mam ochotę odstawić te plastry, wizytę u ginekologa mam za tydzień. Alina
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med Monika Łukaszewicz
dr n. med Monika Łukaszewicz

Czy możliwe, że jest to zakrzepica?

Witam, od dość dłuższego czasu bolą mnie nogi. Raz ból jest umiejscowiony po wewnętrznej stronie uda i kolana, wtedy czuję kłucie i jakby ciągnięcie, często również od pachwiny, jakby wzdłuż żyły, czasem nasila się przy chodzeniu, innym razem... Witam, od dość dłuższego czasu bolą mnie nogi. Raz ból jest umiejscowiony po wewnętrznej stronie uda i kolana, wtedy czuję kłucie i jakby ciągnięcie, często również od pachwiny, jakby wzdłuż żyły, czasem nasila się przy chodzeniu, innym razem boli mnie przód całego uda, innym razem znowu boli tylna część uda a także zdarza się że całe nogi bez dokładnego zlokalizowania bólu. Ogólnie zdarza się to w jednej i drugiej nodze. Mam stwierdzoną dyskopatie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Czasem pobolewa mnie też lewy pośladek i biodro. Jeśli te bóle są od kręgosłupa to nie będę się martwić, ale boję się że tworzą mi się zakrzepy. Wprawdzie miałam robione USG takie szybkie żył, nie był to cały Doppler, i nie było nic widać, lekarz do pewności przepisał mi zastrzyki z heparyny, biorę je już 25 dni. Mimo to bóle wracają. Czy możliwe, że jest to zakrzepica ale heparyna nie pomaga? Nogi nie puchną, nie mam obrzęków ani zaczerwienień.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy z tymi objawami mogę zaszczepić się na Covid?

Witam choruje na astmę oskrzelową od 15 lat (leki na stałe atimos alvesco atrovent seretide ventolin). Sporadycznie pojawiają się zaostrzenia związane z alergią wziewną np. w okresie upałów, kwitnienia roślin itp. W ubieglym roku z powodu ukąszenia nieznanego owada miałam... Witam choruje na astmę oskrzelową od 15 lat (leki na stałe atimos alvesco atrovent seretide ventolin). Sporadycznie pojawiają się zaostrzenia związane z alergią wziewną np. w okresie upałów, kwitnienia roślin itp. W ubieglym roku z powodu ukąszenia nieznanego owada miałam duży obrzęk i ból nogi zapewne spowodowany reakcja na jad. Dotychczas nigdy nie stwierdzono u mnie reakcji alergicznej na leki czy inne ukąszenia. W tej chwili po ukąszeniu mam swędzące zaczerwienione miejsce na dloni. Czy w tej sytuacji mogę szczepić się na covid? Dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy taki obrzęk może mieć związek z zakrzepicą?

Mój tata od kilku dni ma obrzęk prawej nogi w obszarze do kostki - obrzęk zwiększa się w ciągu dnia i nieco małej po nocy. Wykonano badania krwi które pokazały podwyższony poziom D dimerów - 750. Czy można już przypuszczać... Mój tata od kilku dni ma obrzęk prawej nogi w obszarze do kostki - obrzęk zwiększa się w ciągu dnia i nieco małej po nocy. Wykonano badania krwi które pokazały podwyższony poziom D dimerów - 750. Czy można już przypuszczać problemy zakrzepowe i czy warto udać się na sor choćby celem pilnego wykonania USG kończynyn dolnej - oczekiwanie na wizytę prywatną może chwilę zająć stąd czy nie lepiej dmuchać na zimne ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co robić z tymi objawami po odstawieniu Euthyroxu?

Kobieta; 21 lat; TSH 4,9; miesiąc temu odstawienie eutyrox 25, 17 dzień spóźnienia miesiączki; z dnia na dzień 3kg; obrzęki głównie nóg; zaparcia; duszności; nieregularne tętno około 100
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata Mariusz Bek
Naturopata Mariusz Bek

Co takiego się stało z moim kolanem?

w trakcie pracy skoczyłam na jedna nogę z niewielkiej wysokości, coś sie stało z kolanem, nie mogę pewnie stanąć na nodze, boli i pojawił się obrzęk
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak postępować z tym obrzękiem po ugryzieniu przez końską muchę?

Witam, około tydzień temu ugryzła mnie mucha końska w okolicach kostki. Na początku ślad był wielki i zaczerwieniony, na drugi dzień zrobił się siniak i przez ok 3 dni dalej się utrzymywał. Po tym czasie w miejscu ukąszenia oraz w... Witam, około tydzień temu ugryzła mnie mucha końska w okolicach kostki. Na początku ślad był wielki i zaczerwieniony, na drugi dzień zrobił się siniak i przez ok 3 dni dalej się utrzymywał. Po tym czasie w miejscu ukąszenia oraz w okolicy zrobił mi się duży obrzęk. Noga bardzo spuchła, nie ukrywam bardzo jest to dokuczliwe przy jakimkolwiek poruszaniu się. Smaruje maściami na opuchlizny, ale nie chce zejść. Co powinnam zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy lek miał wpływ na wynik badania?

Dzień dobry. Mam 35 lat. Ostatnio pojawiły mię lekkie obrzęki pod kolanami z tyłu nóg. Zrobilam badanie d-dimerow w celu wykluczenia zakrzepicyi wynik wyszedł 351,63. Od jakiegoś czasu ok. 3 tygodnie stosuje acard. Czy lek miał wpływ na wynik badania?
odpowiada 1 ekspert:
lek. Magdalena Reszczyńska
lek. Magdalena Reszczyńska

Co mogą oznaczać te krwawienia z odbytu?

W ciągu miesiąca miałam cztery krwawienia z odbytu. Dość spore, jasnoczerwona krew. Dwa razy bez wypróżniania się. Do tego dochodzą bóle brzucha, podobne do menstruacyjnych, uczucie niepełnego wypróżnienia się. Nie wiem czy to jest powiązane, ale obrzęk lewej... W ciągu miesiąca miałam cztery krwawienia z odbytu. Dość spore, jasnoczerwona krew. Dwa razy bez wypróżniania się. Do tego dochodzą bóle brzucha, podobne do menstruacyjnych, uczucie niepełnego wypróżnienia się. Nie wiem czy to jest powiązane, ale obrzęk lewej nogi, utrzymujący się dość długo. Czy to mogą być hemoroidy czy coś innego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak mogę ćwiczyć przy niedoczynności tarczycy?

Witam, Mam 18 lat. Jaka jest zalecana dla mnie w tym wieku aktywność fizyczna przy niedoczynności tarczycy a jaką powinnam unikać. Mam ciągłe obrzęki rąk i nóg a do tego jest mi zimno jakie ćwiczenia pomogą mi się uporać z tym problemem?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co należy robić z tymi obrzękami nóg?

Dzień dobry, Mam 20 lat. Od dłuższego czasu, codziennie mam spuchnięte kończyny dolne, w obrębie kostki i łydki. Zdecydowałam się w końcu na zabiegi limfatyczne ale niestety one nie pomagają, nawet Pani która wykonuje mi te zabiegi endermologii, powiedziała, że... Dzień dobry, Mam 20 lat. Od dłuższego czasu, codziennie mam spuchnięte kończyny dolne, w obrębie kostki i łydki. Zdecydowałam się w końcu na zabiegi limfatyczne ale niestety one nie pomagają, nawet Pani która wykonuje mi te zabiegi endermologii, powiedziała, że faktycznie już powinny być te efekty. Doradziła, abym poszerzyła diagnostykę co jest powodem obrzęków. Najgorsze obrzęki, miałam podczas wakacji gdy się opaliłam. Miałam łydki dwa razy większe i utrzymywało się to przez 5 dni, później było już lepiej. Ogólnie, mam pracę siedzącą ale jestem również aktywna w ciągu dnia. Zaraz po przebudzeniu, wszystko jest okej. Mija dosłownie godzina a ja już zauważam, że robi się obrzęk. Dosyć irytuję mnie to wizualnie i czuję się jakbym nosiła ciężary z siłowni. Dodam, że nie jem za dużo cukru ani soli. Piję wodę a po przetworzone produkty, bardzo rzadko sięgam. Bardzo proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jak postępować przy skurczach łydek w ciąży?

Dzień dobry. Jestem w 36 tygodniu ciąży. W nocy miałam silny atak Skurczu łydki. Czy to jest normalne ze po takim ataku na drugi dzień boli mnie łydka przy chodzeniu i zginanie stopy? . Nie ma zaczerwienienień ani sinej łydki.... Dzień dobry. Jestem w 36 tygodniu ciąży. W nocy miałam silny atak Skurczu łydki. Czy to jest normalne ze po takim ataku na drugi dzień boli mnie łydka przy chodzeniu i zginanie stopy? . Nie ma zaczerwienienień ani sinej łydki. Łydka nie spuchła i nie jest gorąca. Wzięłam magnez. Jedynie co mi teraz dokucza to obrzęk nóg ale w obrębie stóp i płacy u rąk ale to chyba normalne już w końcu ciąży
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam te obrzęki nóg?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu zaczęłam się niepokoić z powodu obrzęku nóg oraz nadmiernej ilości siniaków, od zawsze zastanawiałam się jak to możliwe ze nie mam zarysu kostek, kolan itd w przypadku kiedy w mojej rodzinie z obu stron... Dzień dobry, od jakiegoś czasu zaczęłam się niepokoić z powodu obrzęku nóg oraz nadmiernej ilości siniaków, od zawsze zastanawiałam się jak to możliwe ze nie mam zarysu kostek, kolan itd w przypadku kiedy w mojej rodzinie z obu stron nikt nie ma takiego problemu. Nie jestem również otyła. Zawsze bardzo odbijają mi się wszelkie szwy od spodni i skarpetek. Bardzo proszę o rade gdzie udać się aby otrzymać pomoc. Z góry dziękuję :)
odpowiada 1 ekspert:
lek. Magdalena Reszczyńska
lek. Magdalena Reszczyńska

Czy ten wynik badania wskazuje na zakrzepicę?

Dzień dobry, po wizycie w szpitalu (nasilenie objawów refluksu, lekarz rodzinny skierował mnie chyba niepotrzebnie) miałam wykonać po kilku dniach ponowne badania krwi. D-dimery wyszły mi powyżej normy (0,65 ug przy normie do 0,50 ug), płytki krwi prawidłowe... Dzień dobry, po wizycie w szpitalu (nasilenie objawów refluksu, lekarz rodzinny skierował mnie chyba niepotrzebnie) miałam wykonać po kilku dniach ponowne badania krwi. D-dimery wyszły mi powyżej normy (0,65 ug przy normie do 0,50 ug), płytki krwi prawidłowe (230 tys przy normie 150-400 tys). Od kilku dni bolą mnie nogi w różnych miejscach jest to lekki kłujący ból trwa do kilku sekund, nie mam obrzęku nóg, kolor skóry normalny temperatura też. (Takie bóle pojawiają się w różnych częściach ciała). Poza refluksem mam podejrzenie SIBO w następstwie zażywania ipp. Chciałam zapytać czy ten wynik d-dimerów oznacza zakrzepicę czy może zależeć od poniższych czynników: 1. Miesiączka, krwawienie rozpoczęło się kilka godzin po pobraniu krwi (wcześniej zdarzały się też bóle nóg na kilka dni przed miesiączka) 2. Miejsce pobrania krwi - pielęgniarka pobrała dzisiaj krew z tej samej ręki co kilka dni temu w szpitalu, dosłownie kilka mm odstępu między wkłuciami. 3. Siedzący tryb pracy ( spacery z dzieciem) 4. Refluks sibo (stan zapalny ma wpływ na te d-dimery)? 5. Długa podróż samochodem na Święta do rodziny (ruszałam nogami w samochodzie postoje co 2h i tam krótkie spacery) Mam 29 lat, 163 cm, 67 kg (od sierpnia schudłam około 5 kg). Proszę o odpowiedź. Z wyrazami szacunku
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy taki wynik USG doppler oznaczacoś poważnego?

Miałem usg Dopplera z powodu mocnego bólu łydki. Doppler żył LKD wyszedł następująco: żyły śródmięśniowe mięśnia brzuchatego łydki lewej że świeżymi zmianami zapalno-zakrzepowymi około 1-2-tygodniowymi powodującymi niedrożność. Pozostałe żyły głębokie i powierzchniowe LKD drożne, bez skrzeplin.Łydka mnie boli od... Miałem usg Dopplera z powodu mocnego bólu łydki. Doppler żył LKD wyszedł następująco: żyły śródmięśniowe mięśnia brzuchatego łydki lewej że świeżymi zmianami zapalno-zakrzepowymi około 1-2-tygodniowymi powodującymi niedrożność. Pozostałe żyły głębokie i powierzchniowe LKD drożne, bez skrzeplin.Łydka mnie boli od czterech dni ale nie ma obrzeku ani nogą nie jest czerwona a miesiąc temu przwrociłem się na łyżwach i dobrej pory boli mnie kolano, ortopeda stwierdził naderwanie MCL. Proszę mi napisać czy z związku z tym USG Doppler leczenie bym musiał rozpaczać w szpitalu czy mogę w domu (przepisano mi Olfen 75 SR dwa razy dziennie i Neoparin 100mg/1ml też dwa razy dziennie) i proszę mi napisać czy za zakrzepica co u mnie wyszła jest bardzo poważna.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy to może być zakażenie?

Witam. 2 dni temu wbiłam w stopę 4,5cm gwóźdź, w nocy pojechałam na SOR, ból nie do wytrzymania. Dostałam szczepionkę przeciw tężcowi, opatrunek. Na 2 dzień nie mogłam stanąć na nogę, duży obrzęk i rumień u góry stopy. Lekarz... Witam. 2 dni temu wbiłam w stopę 4,5cm gwóźdź, w nocy pojechałam na SOR, ból nie do wytrzymania. Dostałam szczepionkę przeciw tężcowi, opatrunek. Na 2 dzień nie mogłam stanąć na nogę, duży obrzęk i rumień u góry stopy. Lekarz rodzinny powiedział, że wdała się infekcja. Robię okłady i biorę antybiotyk. Dziś po pobudce, rumień i opuchlizna aż do kostki, na nogę nie stanę, czy to może być zakażenie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bianka Małczuk
Lek. Bianka Małczuk

Czy to prawidłowy wynik tsh?

Witam, W sierpniu 2020 robiłam badania TSH wynik 2,3 uiu/ml, natomiast w lutym 2021 roku robiąc badanie TSH otrzymałam wynik 4,12 uIU/ml . Mam 30 lat czy to prawidłowy wynik czy coś zaczyna się dziać z tarczycą spory wzrost w... Witam, W sierpniu 2020 robiłam badania TSH wynik 2,3 uiu/ml, natomiast w lutym 2021 roku robiąc badanie TSH otrzymałam wynik 4,12 uIU/ml . Mam 30 lat czy to prawidłowy wynik czy coś zaczyna się dziać z tarczycą spory wzrost w przeciągu pół roku. Powiem że mam kilka objawów niedoczynności tj. sucha skóra , senność , wzrost wagi mimo regularnych posiłków , obrzęki nóg itp
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co mam robić z tym ciągnącym bólem łydki?

Witam od 3 dni odczuwam ciągnący ból łydek, jestem na izolacji w związku z tym że mam covid natomiast czuję się dobrze. Poza rwącym bólem w obu łydkach nie zauważam zmian temperatury nóg, obrzęków ani zaczerwienienia. Biorę magnez i... Witam od 3 dni odczuwam ciągnący ból łydek, jestem na izolacji w związku z tym że mam covid natomiast czuję się dobrze. Poza rwącym bólem w obu łydkach nie zauważam zmian temperatury nóg, obrzęków ani zaczerwienienia. Biorę magnez i wapń oraz aspirynę po której troszkę przechodzi. Ten ból nie jest mi obcy, czasem pojawiał się przedtem ale na krótko i sam ustępował. Czy może to być związane z problemami z krążeniem czy jest to bardziej problem ortopedyczny ? Co robić w takiej sytuacji nie mogę iść do lekarza ponieważ jestem na izolacji.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy powinnam iść do lekarza z tym obrzękiem łydki?

Ponad miesiąc temu stłukłam dość mocno nogę, wewnętrzna część łydki. Pojawił się obrzęk i duży siniak, który do dwóch tygodni zniknął. Jednak do teraz mam czerwoną w tym miejscu nogę i przy dotykaniu trochę boli oraz w tym miejscu... Ponad miesiąc temu stłukłam dość mocno nogę, wewnętrzna część łydki. Pojawił się obrzęk i duży siniak, który do dwóch tygodni zniknął. Jednak do teraz mam czerwoną w tym miejscu nogę i przy dotykaniu trochę boli oraz w tym miejscu noga jest twarda. Czy powinnam iść z tym do lekarza i do jakiego. Dodam że chodzę bez problemu, boli tylko przy dotyku.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Grzegorz Jarosławski
Lek. Grzegorz Jarosławski

Co prawdopodobnie może znaczyć taki wynik d‐dimerów?

Witam, jestem w 10 tygodniu ciąży i miałam w ostatnim czasie "ciężkie nogi", bez zmian, zaczerwień czy obrzęków. W laboratorium polecili mi wykonać badanie ddimerów, wynik wyszedł 1445, przy normie do 500. Lekarza mam za tydzień i trochę mnie martwi ten wynik. Nogi już nie bolą. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Patronaty