Co prawdopodobnie może znaczyć taki wynik d‐dimerów?

Witam, jestem w 10 tygodniu ciąży i miałam w ostatnim czasie "ciężkie nogi", bez zmian, zaczerwień czy obrzęków. W laboratorium polecili mi wykonać badanie ddimerów, wynik wyszedł 1445, przy normie do 500. Lekarza mam za tydzień i trochę mnie martwi ten wynik. Nogi już nie bolą. Pozdrawiam

W trakcie ciąży stężenie d-dimerów bywa znacznie podwyższone. Najczęściej nie świadczy to o żadnym procesie patologicznym. Mimo wszystko wynik należy skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę.