Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to prawidłowy wynik tsh?

Witam, W sierpniu 2020 robiłam badania TSH wynik 2,3 uiu/ml, natomiast w lutym 2021 roku robiąc badanie TSH otrzymałam wynik 4,12 uIU/ml . Mam 30 lat czy to prawidłowy wynik czy coś zaczyna się dziać z tarczycą spory wzrost w przeciągu pół roku. Powiem że mam kilka objawów niedoczynności tj. sucha skóra , senność , wzrost wagi mimo regularnych posiłków , obrzęki nóg itp
KOBIETA, 31 LAT 2 miesiące temu

Medialny szum wokół AH1N1

AH1N1 to nazwa wirusa świńskiej grypy. Kiedy pojawił się w naszym kraju, stał się bohaterem pierwszych stron gazet. Skąd takie zainteresowanie AH1N1?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak gwałtowny wzrost TSH, wykraczający poza normę przyjętą dla młodych kobiet w okresie reprodukcyjnym, może wskazywać na zaburzenia pracy tarczycy. Potwierdzają to także dolegliwości, o których Pani wspomina. Sucha skóra, senność czy wzrost wagi ciała to najczęstsze symptomy niedoczynności tarczycy.

Proszę się zapoznać z naszymi artykułami, z nich dowie się Pani więcej: https://portal.abczdrowie.pl/podwyzszone-tsh-przyczyny-niskie-tsh oraz https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy-przyczyny-objawy-leczenie.

By mieć pewność, warto wykonać dodatkowe badania hormonalne, a także zwrócić się bezpośrednio do specjalisty. Endokrynolog na podstawie zebranego wywiadu będzie w stanie prawidłowo zinterpretować wyniki badań i zadecydować o ewentualnym leczeniu. Niewykluczone, że konieczne będzie zastosowanie leczenia hormonalnego.

O badaniach tarczycy może Pani przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-tarczycy-charakterystyka-nadczynnosc-tarczycy-niedoczynnosc-tarczycy-diagnostyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy