Badanie moczu na ciała ketonowe

Ciała ketonowe pojawiają się, m.in. jeżeli organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości pokarmu na pokrycie zapotrzebowania energetycznego. Dlatego też w profilaktyce powinno stosować badanie krwi na obecność ciał ketonowych ? można je zrobić w domu lub w laboratorium.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wynik TSH mieści się w granicach norm laboratoryjnych, natomiast należy pamiętać, że normy te są bardzo szerokie, a sam poziom tyreotropiny nie może być interpretowany w oderwaniu od takich parametrów, jak płeć czy wiek pacjenta, a także ewentualne dolegliwości, z którymi się boryka.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-interpretowac-wyniki-oznaczania-hormonow-tarczycy.

Przyjmuje się, że u kobiet przed 30. rokiem życia TSH nie powinno przekraczać poziomu 3,00 µIU/ml, a wręcz powinno zbliżać się do dolnej granicy niż górnej. Jeżeli dodatkowo boryka się Pani z dolegliwościami takimi jak wahania wagi, sucha skóra, wypadające włosy, zmęczenie, senność, zaparcia itd., to może to wskazywać na zaburzenia pracy gruczołu tarczowego.

Wówczas wskazane byłoby poszerzenie diagnostyki o pełen panel hormonów tarczycowych, a także przeciwciała anty-TPO i anty-TG. To może wskazać, czy nie cierpi Pani z powodu np. niedoczynności tarczycy.

O niedoczynności tarczycy i objawach choroby może Pani przeczytać w materiałach dostępnych tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy-przyczyny-objawy-leczenie oraz tu: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-chorob-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy