Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Hormony a zachowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

domyślam się, że podane stężenie hormonu dotyczy tyreotropiny, czyli TSH, który jest hormonem badanym w pierwszej kolejności przy podejrzeniu nieprawidłowości w funkcjonowaniu gruczołu tarczowego. Normy dla niego to 0,32-5,00 mU/l, co oznacza, że Pani wynik mieści się w ich granicach. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/tsh-tyroksyna-badanie-tarczycy-wskazania-i-normy.

Jeżeli jednak coś budzi Pani niepokój lub wątpliwości, np. dolegliwości wiązane zazwyczaj z chorobami tarczycy (w przypadku niedoczynności może to być wypadanie włosów, problemy ze skórą, zmęczenie, rozdrażnienie, obfite miesiączki i krótkie cykle oraz wiele innych), to warto poszerzyć badania o pełen pakiet hormonów tarczycy. Być może przydatny będzie ten materiał, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-hormonow-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy