Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bandażowanie kłosowe przedramienia

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

o ile normy dla hormonu TSH są szerokie i należy je interpretować w odniesieniu do wieku, a także płci pacjenta, o tyle u Pani można zaobserwować kilkukrotnie przekroczone normy tyroksyny oraz zbyt niski poziom fT4. To prawdopodobnie oznacza niedoczynność tarczycy.

Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-hormonow-tarczycy.

Z pewnością powinna Pani skonsultować wyniki badań hormonów tarczycy z endokrynologiem, ponieważ to do niego należy postawienie diagnozy. Istotne jest również, czy leczy się Pani endokrynologicznie oraz jakie dolegliwości Pani doskwierają. Typowe dla niedoczynności gruczołu tarczowego zmęczenie, zaparcia, przybieranie na wadze i problemy z suchą skórą mogą oznaczać konieczność jak najszybszego podjęcia leczenia syntetycznym hormonem – lewotyroksyną.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-naturalnie-leczyc-niedoczynnosc-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy