Diagnozowanie Helicobacter Pylori

Helicobacter Pylori to bakteria, która można zagnieździć się w przewodzie pokarmowym i wyrządzić niemałe szkody. Jak ją rozpoznać? Obejrzyj film i dowiedz się, jak można zdiagnozować obecność tej bakterii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

lek Euthyrox zawiera lewotyroksynę, która jest syntetycznym analogiem ludzkiego hormonu – tyroksyny, wydzielanej w odpowiednich ilościach, gdy tarczyca funkcjonuje prawidłowo. Przy jej niedoborze, co oznacza niedomogę gruczołu tarczowego, rośnie poziom TSH.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/tyroksyna-rola-niedobor-nadmiar-badania.

Stąd też przy niedoczynności tarczycy i podwyższonym poziomie TSH stosuje się lewotyroksyne w odpowiedniej dawce, która ma uzupełnić niedobory w organizmie, a tym samym wyrównać poziom TSH i co za tym idzie – pozostałych hormonów tarczycowych.

Zachęcam do zapoznania się także z tym materiałem, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-leki-na-tarczyce-zapytalismy-specjalisy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy