Tabletka Centrum stosowana po spożyciu lewotyroksyny

Witam Choruję na niedoczynność tarczycy ale od wielu lat przyjmuję lek Euthyrox (dawka 137) i mój poziom hormonów jest wyrównany. Chciałabym przyjmować preparat witaminowy Centrum, w składzie jest obecny wapń. Spotkałam się z opinią że wapń ogranicza wchłanianie lewotyroksyny. Czy powinnam zatem wogóle odstawić ten preparat witaminowy czy np. mogłabym spożyć tabletkę Centrum parę godzin po spożyciu lewotyroksyny?

Witam.
Nie musi Pani odstawiać Centrum.
Tak jak Pani napisała można stosować obydwa preparaty, tylko w odstępie czasowym (co najmniej 2 godzinnym, dopóki nie wchłonie się L-tyroksyna).