Zasady przyjmowania różnych leków

Otrzymałam od gastrologa leki, a przyjmuję też inne, nie wiem jak je uszeregować. Przed śniadaniem muszę wziąć venter i euthyrox,w jakiej kolejności i odległości czasowej? Podobnie przed obiadem i kolacją muszę brać Zirid i Venter, co najpierw? W czasie obiadu przyjmuję vigantoletten, a po pół godzinie przyjmuję Calcium gluconicum. Po obiedzie i po kolacji muszę wziąć Metronidazol, jak to pogodzić. Wieczorem mam do połknięcia Doxepin. Kiedy lepiej, przed Metronidazolem? A krople Budherin można?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Venter i Euthyrox powinno się zażywać w odstępie 8 godzin ze względu na ryzyko zmniejszenia wchłaniania i skuteczności lewotyroksyny. Pozostałe leki nie wykazują interakcji. Może je Pani stosować jednoczasowo. Jesli są wskazania, może Pani także stosować Buderhin.