Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to jest prawidłowy wynik na tarczycę?

Witam. Robilam badania na tarczyce moj wynik wyszedl 0,304 czy jest prawidlowy, zbytnio sie nie otientuje i prosze o pomoc
KOBIETA, 30 LAT 2 miesiące temu

Problemy hormonalne kobiet

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tyreotropina, czyli właśnie TSH, ma stosunkowo szeroki zakres norm – zależy on od wieku oraz płci, natomiast należy go interpretować, biorąc pod uwagę dolegliwości towarzyszące pacjentowi.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-interpretowac-wyniki-oznaczania-hormonow-tarczycy.

Pani mieści się w dolnej granicy normy – 0,27 to najniższe stężenie TSH, które może być fizjologiczne, niespowodowane dysfunkcją gruczołu tarczowego. Niemniej, jeżeli towarzyszą Pani objawy typowe dla nadczynności tarczycy, takie jak gwałtowna utrata wagi, biegunki czy nerwowość, to warto byłoby poszerzyć diagnostykę o badania hormonów fT3 i fT4.

Więcej informacji na ten temat odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-hormonow-tarczycy.

W takim wypadku sugerowałabym skonsultowanie się z endokrynologiem – specjalista zadecyduje o dalszej diagnostyce, a także o leczeniu.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/powiklania-nadczynnosci-tarczycy-przelom-tarczycowy-problemy-kardiologiczne-osteoporoza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy