Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy hormonalne kobiet

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wyniki Pańskich badań są dyskusyjne – zarówno TSH, jak i fT4 są nieco zaniżone, niemniej same wyniki poziomu hormonów tarczycowych niewiele mówią o stanie pacjenta. By prawidłowo zinterpretować wyniki badań, konieczne jest skorelowanie ich z objawami, czyli dolegliwościami, na które uskarża się pacjent.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nadczynnosci-tarczycy-najczestsze-symptomy-przyczyny-choroby.

Jeżeli panel badań hormonalnych wykonał Pan z powodu niepokojących symptomów, wskazujących na zaburzenie pracy tarczycy, to niewykluczone, że boryka się Pan z nadczynnością gruczołu tarczowego. Zachęcam do skonsultowania się z endokrynologiem.

O hormonach tarczycy przeczyta Pan w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-hormonow-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy