Czy takie wyniki wskazują na problemy z tarczycą?

Witam chciałabym się dowiedzieć czy moje wyniki z tarczycy są dobre. TSH - 0,708 norma 0,300 - 4,000, Ft3 3,99 norma 2,0 - 4,40, Ft4 1,38 norma 0,90 - 1,90. Nadmieniam iż od dwóch miesięcy bardzo źle się czuje. Jestem zmęczona mimo że sypiam dobrze, mam niski puls i kołatania serca. Czuje że wogole jestem bez sil. Czy to problemy z tarczyca ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wyniki badań hormonalnych są u Pani prawidłowe, choć blisko dolnej granicy. Gdyby nie miała Pani żadnych dolegliwości, wówczas można byłoby założyć, że tarczyca funkcjonuje prawidłowo, jednak dolegliwości w postaci braku sił, przyspieszonego pulsu czy kołatania serca mogą wskazywać na zaburzenia pracy tarczycy.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-hormonow-tarczycy.

W takiej sytuacji warto skonsultować się z endokrynologiem – być może warto również wykonać USG tarczycy. Specjalista powinien skorelować wyniki badań z dolegliwościami, na które się Pani uskarża. Niewykluczone, że źródłem Pani dolegliwości jest nadczynność tarczycy i konieczne jest wdrożenie leczenia.

Więcej informacji na temat nadczynności tarczycy odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nadczynnosc-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.