Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyników TSH i FT4 u 32-latka

Witam. Proszę zinterpretować moje wyniki TSH i FT4. "TSH= 0,491 µIU/ml Zakres referencyjny 0,35 – 4,94", "FT4=1,13 ng/dl Zakres referencyjny 0,7 – 1,48" Krzysztof
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 8 miesięcy temu

Medialny szum wokół AH1N1

AH1N1 to nazwa wirusa świńskiej grypy. Kiedy pojawił się w naszym kraju, stał się bohaterem pierwszych stron gazet. Skąd takie zainteresowanie AH1N1?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

poziom TSH w Pana przypadku jest bardzo niski, choć teoretycznie mieści się w normie – podobnie jak poziom fT4, co oznacza wynik prawidłowy hormonów tarczycy. Ponieważ jednak zapewne nie bez powodu wykonał Pan te badania, to domyślam się, że doskwierają Panu jakieś dolegliwości, które mogą wskazywać na zaburzenia pracy gruczołu tarczowego.

Jeżeli faktycznie tak jest, to warto skonsultować wyniki badań z endokrynologiem, ponieważ wyniki badań hormonalnych zawsze należy skorelować z objawami. Zatem, jeżeli zauważył Pan taki symptomy jak utrata masy ciała, nieustający głód, nerwowość, duszności, biegunki itd., to może to wskazywać na nadczynność tarczycy. Te i inne dolegliwości zostały wspomniane w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nadczynnosci-tarczycy-najczestsze-symptomy-przyczyny-choroby.

O leczeniu choroby może Pan przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nadczynnosc-tarczycy-leczenie-profilaktyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy