Wyniki badań tarczycowych i objawy sugerujące niedoczynność tarczycy

Proszę o pomoc w interpretacji wyników badań tarczycowych: TSH 2,06 µIU/ml Norma 0,35 - 4,94 FT4 1,17 ng/dl Norma 0,7 - 1,48 FT3 3,78 pg/ml Norma 1,71 - 3,71 Odczuwane przeze mnie objawy wskazywały raczej na niedoczynność (wieczne uczucie zimna, wypadające włosy, sucha skóra, łamliwe paznokcie, niepokój, niskie ciśnienie, problemy z koncentracją i pamięcią). W rodzinie pojawiały się problemy tarczycowe. W USG objętość tarczycy to poniżej 8 ml.

Dzień dobry,

Gruczoł tarczowy faktycznie jest mały, jednak wyniki badań hormonalnych są jeszcze w normie. Proszę dodatkowo oznaczyć sobie miano przeciwciał antyTPO i aTG oraz wykonać oznaczenie morfologii i poziomu żelaza we krwi.
Z uwagi na małą tarczycę i wywiad rodzinny warto co jakiś czas monitorować jej funkcję.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz