Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Hormony a zachowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, ten wynik mieści się w granicach normy (0,32-5,00 mU/l), choć może być również nieco za niski i wskazywać na nadczynność tarczycy.

Niestety nie sposób tego stwierdzić, więc sugeruję konsultacje u endokrynologa oraz wykonanie pakietu badań hormonów tarczycy – fT3, fT4 oraz przeciwciał anty-TPO i anty-TG. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-hormonow-tarczycy.

Zarówno w przypadku poziomu hormonu tyreotropowego w normie, powyżej lub poniżej niej nadczynność gruczołu tarczowego nie jest niemożliwa – kluczowe w tej sytuacji będzie stężenie zwłaszcza fT3 i fT4 – w przypadku podniesionych parametrów obu hormonów można mówić o nadczynności tarczycy. Więcej w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/t4-i-ft4 oraz https://portal.abczdrowie.pl/t3-i-ft3.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to szerzej o nadczynności gruczołu tarczowego mówi ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nadczynnosci-tarczycy-najczestsze-symptomy-przyczyny-choroby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy